Antidepresan kullandıktan sonra halisünasyon yaşanır mı?

cilgin.cizer

Decapat
Daha fazla  
Merak ettiğim için evdeki antidepresandan bi tane içeyim dedim. Antidepresanların genelde 3 ay sonra falan asıl etkisini gösterdiğini biliyorum ama bendeki etkisi farklı oldu.

İlacı içip yattıktan 6 saat sonra uyandım. Normalde 9 saat uyuyorum. O kadar enerjik ve mutlu uyandım ki, içim kıpır kıpırdı. Birden kahkaha atıyordum.

Sol gözümde yeşil ışık sürekli hareket ediyordu, hani uyumadan önce gözün ônüne gelenlerden. İsmini bilmiyorum.

Biraz daha zaman geçince sebepsiz yere kaygılı olmaya başladım. Dinlenmek için uzandım ama düşüncelerim tamamen alakasız şeyler arasında dolaşıyordu sürekli. Sesler duymaya başladım, sesin sahibini gerçek sanıyordum. Seslerden korkunca hemen kalktım yerimden ama gün boyunca yeşil ışık ve kaygı hissi devam etti, arada da mutluluk.

Antidepresan kullanan insanlar benim anlattıklarımla alakası olmayan şeyler yaşadıklarını sôylüyor. Bu konuda bilgisi olanlara soruyorum, neden bunları yaşadım ben? Benim gibi yan etkiler yaşayanlar var mı?
@Gordon Freeman

Son düzenleme:
Merhaba,

Öncelikle yapmış olduğunuz davranışı bir daha yapmamanızı rica ediyorum. Doktor kontrolü olmadan kesinlikle ciddi ilaçlar içmeyiniz.

Hangi ilacı kullandığınızı bilmiyorum ancak ilk antidepresan dozundan sonra: Uykulu olma, uykusuz olma, kaygı hali, çene sıkma, bulantı, ishal, zihin karışıklığı gibi etkiler meydana gelebilir. Ancak sanrı görmeniz çok normal gelmedi bana. Gündelik hayatta da meydana geliyorsa bu sanrılar, bir doktora başvurunuz.

Mutlu olmanız bana biraz placebo etkisi gibi geldi. Antidepresanlar zaten mutluluk ilaçları da değildir ki kaygı azaltıcı etkileri en az 2-3 hafta sonra meydana gelir.

Tekrardan uyarıyorum: Doktor gözetimi olmadan ciddi ilaçlar kullanmayınız lütfen.

Sıhhatle kalın.

Ancak sanrı görmeniz çok normal gelmedi bana. Gündelik hayatta da meydana geliyorsa bu sanrılar, bir doktora başvurunuz.
Konuyu açtıktan sonra ilacın prospektüsüne baktım, halisünasyon seyrek bir yan etkiymiş. İlk defa bir ilacın seyrek yan etkisi bende oluyor, şaşırdım. 🤣

Bir daha içmem. 🙂

Geri
Yukarı