Antidepresanı bırakmak

arnold81

Picopat
Merhabalar, 4 gündür Paxil antidepresan kullanıyorum. Şimdi bırakmak istiyorum. Günde 1 tablet (20mg) olarak sadece 4 gün kullandım. Hemen bırakabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı yan etkiler oldu. 4 gün çok kısa bir süre, vücudum hemen alışmış mıdır ilaca? Direkt bıraksam olmaz mı?
4 gün kısa bir süre değil. Antidepresan kullanan biri 4-5 gün içinde bir anda kendini mutlu, sıkıntısız hissedebiliyor yani o derece etki edebilir antidepresanlar. Bir anda bıraktığınız takdirde sorun yaratır.

4 gün kısa bir süre. Bir anda bırakmak yerine azaltarak bırak. 2 gunde 1 e düşür. Azar azar... Bir daha da doktor kontrolunde iç.
Gerçi bir anda da birakabilirsin 20 mg hiçbir şey değil, ilk gece uykusuzluk yan etkisi yapabilir ama.

4 gün kısa bir süre. Bir anda bırakmak yerine azaltarak bırak. 2 gunde 1'e düşür. Azar azar... Bir daha da doktor kontrolunde iç.
Gerçi bir anda da birakabilirsin 20 mg hiçbir şey değil, ilk gece uykusuzluk yan etkisi yapabilir ama.

Teşekkürler.
4 gün kısa bir süre değil. Antidepresan kullanan biri 4-5 gün içinde bir anda kendini mutlu, sıkıntısız hissedebiliyor yani o derece etki edebilir antidepresanlar. Bir anda bıraktığınız takdirde sorun yaratır.

Doktor konusunda haklısınız. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle hemen gidemeyeceğim.

Son düzenleme:
Bırakabilirsiniz, yaşayacağınız yan etkiler çekilme olarak adlandırılan tıpkı sigara bağımlıların sigara içmediğinde yaşadığı fiziksel ve ruhsal belirtilerin aynısıdır. Zaten antidepresanlar sorunları çözmez sorunların üstünü kapatır. 20 sene sonra bıraksanız da sorununuz terapiyle düzelmediği sürece devam edecek 4 gün sonra bıraksanız da. Tedavi edici özelliği yok yani. Kim tedavi eder diyorsa şarlatandır. Doktorlar da bilir bunu.

Yeni konular

Geri
Yukarı