Antidepresanın yan etkilerinin ağır gelmesine ne yapılabilir?

GüneyGündoğ

Decapat
Merhaba, doktor bana Rileptid 1 mg gece ve gündüz Total'de 2 adet yazdı. 1 Hafta olacak neredeyse kullanalı ama yan etkileri biraz ağır geldi birkaç gündür yorgun gibiyim yataktan kalkamıyorum. Dışarıda alkollü gibiyim sonradan geçer mi? Öneriniz var mı? Ne yapsam yan etkisi olmaz? Normal mi, değil mi ailem kızıyor ilaç kullanmak istemediğimi söylediğimde tedaviyi geçen sene reddettim diye.

Hastalığınız tam olarak ne yani ilaç bağımlılık yapıcı ve ağır diye biliyorum ailen neden zorla böyle ağır bir ilacı kullandırıyor. Sorununa gelirsek 1 yerine yarım iç hapsa hapı 2'ye böl bir günde 1 tane içmiş olursun.

Geçmeyebilir, baş dönmesi yaşamışsınız anladığım kadarıyla. Psikiyatri doktorunuza danışın, ilacınızı değiştirir tahminimce. Aşırı doz da almış olabilirsiniz.

Hastalığınız tam olarak ne yani ilaç bağımlılık yapıcı ve ağır diye biliyorum ailen neden zorla böyle ağır bir ilacı kullandırıyor. Sorununa gelirsek 1 yerine yarım iç hapsa hapı 2'ye böl bir günde 1 tane içmiş olursun.

Hastalığımı kabullenmem zor oldu şizofreni hastasıyım 1 sene içinde çok kez psikiyatriye gidip tedaviyi reddettim şu an ağır bir alevlenme dönemindeyim bende çaresiz kalıp psikiyatriye gittim. Büyük ihtimal hapı bölerek kullanacağım ailem tedaviyi reddedip duruyorum diye kızıyor.

Geçmeyebilir, baş dönmesi yaşamışsınız anladığım kadarıyla. Psikiyatri doktorunuza danışın, ilacınızı değiştirir tahminimce. Aşırı doz da almış olabilirsiniz.

Söylediği dozlarda aldım 1 sabah 1 akşam.

Nasıl bir doktor ise ağır bir ilaç rileptid 17 yaşında birisine yazmak garip üstelik günde 2 kere.

Hastalığımı kabullenmem zor oldu şizofreni hastasıyım 1 sene içinde çok kez psikiyatriye gidip tedaviyi reddettim şu an ağır bir alevlenme dönemindeyim bende çaresiz kalıp psikiyatriye gittim. Büyük ihtimal hapı bölerek kullanacağım ailem tedaviyi reddedip duruyorum diye kızıyor.

Benim eniştem şizofreni ona alkolü bırakmasını söylediler ve hastalığı şu an yok ama antidepresan veriyor olabilirler.

Nasıl bir doktor ise ağır bir ilaç rileptid 17 yaşında birisine yazmak garip üstelik günde 2 kere.

Öğlen 1 tane alın yeter. Bu genç yaşta antidepresan zararlı.

Son düzenleme:
Başka forumda 2 mg ile başladım 0.5 ile bıraktım yazmışlar.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı