Çözüldü Antimalware Service Executable 500 MB RAM kullanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Revivmeooi

Hectopat
Herkese merhaba arada sırada bilgisayarı 1 saat falan boşta bırakınca geldiğimde antimalware service executable denen şeyin RAM kullanımının 500 MB'ı geçtiğini görüyorum. Kapatıp açılınca aynı kalıyor fakat yeniden başlatınca düzeliyor. Bu normal mi? (Her zaman boşta bırakınca değil nadiren)

Gereksiz diyenlere aldırmayın. Bu program çok yararlı ve diğer antivirüslerin aksine az güç tüketir. Kendi kendine tedbir amaçlı tarama da yapar. Sakın kapatmayın. 500MB çok önemli değil.

Mesela antivirüslerin kralının bulamadığı Trojan’ı bu Defender bulmuştu bende.

Virüslerin kralı gibi bir şey yok aslında, farklı farklı amaçlarla yapılan malware'ler var, bazen yanlış pozitif malware yakalıyor windows defender, yani aslında kötü amaçlı olmayan bir yazılıma bak bu kötü şu var diyebiliyor. Bunların çok fazla ayrıntısı var siz bir metin belgesini sağ tıklayıp winrar ile sfx arşivi oluşturun ve taratın birden fazla virüs bulacaktır hemde çok tehlikeli diyecek size çünkü paketlendiği için, neyse uzatmadan windows defender gereksiz bir arkaplan uygulamasıdır zeki bir kullanıcı iseniz antivirüs programlarına ihtiyacınız olmaz nokta.

Virüslerin kralı gibi bir şey yok aslında, farklı farklı amaçlarla yapılan malware'ler var, bazen yanlış pozitif malware yakalıyor windows defender, yani aslında kötü amaçlı olmayan bir yazılıma bak bu kötü şu var diyebiliyor. Bunların çok fazla ayrıntısı var siz bir metin belgesini sağ tıklayıp winrar ile sfx arşivi oluşturun ve taratın birden fazla virüs bulacaktır hemde çok tehlikeli diyecek size çünkü paketlendiği için, neyse uzatmadan windows defender gereksiz bir arkaplan uygulamasıdır zeki bir kullanıcı iseniz antivirüs programlarına ihtiyacınız olmaz nokta.
Bilgisayarıma gerçekten virüs bulaşmıştı yalnız. İnsanlık haliyle tuhaf bir siteye girmiştim ve bilgisayar aşırı yavaşlayınca tam tarama yaptım.
Şöyle bir şey de var, hepimiz insanız. Yanlışlıkla bir zararlıyı bilgisayarınıza sokarsanız neyle tarayacaksınız? Veya exe uzantılı bir yama indirdiğinizde neyle taratacaksınız? Kusura bakmayın ama VirusTotal denen site her naneye trojan buluyor. Defender daha iyidir.

O antivirüsde de aynı bir şey değişmiyor bazı antivirüsler 1GB'a kadar cıkıyor bende Bitdefender av var tarama yapıyorum bir süre sonra 500'lere çıkıyor PC reset atıp açılınca 200'lerde sabit kalıyor bir süre sona yine 300-400 yükseliyor

Yeni konular

Geri
Yukarı