Çözüldü Antimalware Service Executable nasıl kapatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Edguneyisi

Femtopat
Daha fazla  
Şimdi oyun oynarken kasmaması için antimalware service executable kapatmaya çalışıyorum ama bir türlü kapatamıyorum. Bunu kapatilmem için Technopat sayfasında araştırdım, çözümleri yapmaya çalıştım ama yine de kapatamadim.
Defender Control diye bir uygulama var, onun sayesinde kapatibileceğini söyledi ama onu bir türlü indiremedim ve ekran karşıma böyle geldi. Ben onu indirmeden önce Regedit'den Windows Defender'ı kalıcı devre dışı bıraktım. Ona rağmen yine indiremedim.

dControl 31.08.2021 15_47_40.png

düzenleme.jpg

Windows Defender Güvenlik Duvarı 31.08.2021 14_58_50.png

Bir de Regedit'de disableantimalware değer 1 yazıp bilgisayarımı yeniden başlattım ama yine ortadan kayboluyor.

Kayıt Defteri Düzenleyicisi 31.08.2021 16_16_44.png

Kayıt Defteri Düzenleyicisi 31.08.2021 16_16_56.png

Dosya Ekleri

• Kayıt Defteri Düzenleyicisi 31.08.2021 16_03_43.png
    Kayıt Defteri Düzenleyicisi 31.08.2021 16_03_43.png
    35 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Defender harici bir güvenlik yazılımı kurmanız kapatmanız için yeterli. Güncel Windows 10 sürümleri başka bir güvenlik çözümü yüklü olmadığı sürece Defender'i devre dışı bırakmanıza izin vermemektedir.

Alternatif olarak Defender içerisinden aktif korumayı kapatırsanız devre dışı bırakmakla aynı işi yapmış sayılırsınız.

Buradan en aşağı inerek download dediğinizde, Resimlerde görmüş olduğunuz program inmektedir. Virüs yoktur isterseniz son bir kez Defender ile tarama yapabilirsiniz kapatmadan önce :) . Uygulamayı açıp devre dışı bırak demeniz yeterlidir.(Sonrasında programı silebilirsiniz).

Buradan en aşağı inerek download dediğinizde, Resimlerde görmüş olduğunuz program inmektedir. Virüs yoktur isterseniz son bir kez Defender ile tarama yapabilirsiniz kapatmadan önce :) . Uygulamayı açıp devre dışı bırak demeniz yeterlidir.(Sonrasında programı silebilirsiniz).

Hocam öyle yaptım zaten ama indirilmedi. Böyle ekran karşıma geldi.
dControl 31.08.2021 15_47_40.png

Windows Defender harici bir güvenlik yazılımı kurmanız kapatmanız için yeterli. Güncel Windows 10 sürümleri başka bir güvenlik çözümü yüklü olmadığı sürece Defender'i devre dışı bırakmanıza izin vermemektedir.

Alternatif olarak Defender içerisinden aktif korumayı kapatırsanız devre dışı bırakmakla aynı işi yapmış sayılırsı
Hocam şunu mu anladım herhangi bir antivirus programı yukleyıp sonra antivirus programı devre dışı kapatmak mı yeterli diyorsunuz? Öyleyse hangi antivirus programi önerirsin?

Son düzenleme:
Hocam öyle yaptım zaten ama indirilmedi. Böyle ekran karşıma geldi. Eki Görüntüle 1154223
Windows Defender içinden güvenlik sekmesinden gerçek zamanlı korumayı 2 dk'lığına kapatırsanız düzelecektir büyük ihtimalle.

Düzelmezse;
Windows güvenliği > uygulama ve tarayıcı denetimi > uygulama ve dosyaları denetleyin bu seçeneği kapatıp öyle deneyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows Defender içinden güvenlik sekmesinden gerçek zamanlı korumayı 2 dk'lığına kapatırsanız düzelecektir büyük ihtimalle.

Düzelmezse;
Windows güvenliği > uygulama ve tarayıcı denetimi > uygulama ve dosyaları denetleyin bu seçeneği kapatıp öyle deneyin.
Hocam, Allah razi olsun, yapabildim. Görev yöneticisinden baktım ve şu anda Antimalware Service Executable gözükmüyor artık. Şu Antimalware Service Executable yüzünden oyun FPS drop yiyordu. Antimalware Service Executable ağır gelıyordu bana.

Düzelmezse;

Hocam konuyu biraz hortlatıyorum ama dediğiniz her şeyi yaptım yapıştı gitmiyor hala duruyor.

Hocam konuyu biraz hortlatıyorum ama dediğiniz her şeyi yaptım yapıştı gitmiyor hala duruyor.
(Alttaki adımları uygulamadan önce Arama kısmına Windows güvenliği yazın Virüs ve tehdit koruması kısmından gerçek zamanlı korumayı kapatın.)

Üst mesajda verdiğim linkten dosyayı indirirseniz açtığınızda
İsterseniz buradanda indirebilirsiniz: Link
1658351728310.png

şöyle bir ekran çıkacak buradan Disable windows defender dediğinizde kapanmış olur.

(alttaki adımları uygulamadan önce arama kısmına Windows güvenliği yazın virüs ve tehdit koruması kısmından gerçek zamanlı korumayı kapatın.)

Üst mesajda verdiğim linkten dosyayı indirirseniz açtığınızda.
İsterseniz buradanda indirebilirsiniz: Link
Eki Görüntüle 1458032
Şöyle bir ekran çıkacak buradan disable Windows Defender dediğinizde kapanmış olur.

Teşekkür ederim kralsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı