Antinatalizm hakkında ne düşünüyorsunuz?

Önemsiz Cioran

Hectopat
Antinatalizm (Doğum karşıtlığı) size göre mantıklı bir felsefi görüş mü?
Ben bir antinatalist olarak çevremde kimle konuşsam sürekli ilerde çocuk yapmayı planlıyor, aranızda antinatalist var mı?

Hocam açık konuşursam bir anlığına bu felsefi düşünce saçma gelmişti ancak insanlığın dünyaya yaptıkları aklıma gelince bir anlığına mantıklı gelmedi değil.
Düşününce cidden ne kadar mantıklı olduğu belli aslında.
Dünya'da daha 1 sene sonra ne olacak belli değil.
Kalitesiz insanların sayısı hızla artışta, dünyanın en geride kalmış ülkeleri doğum oranında listenin başlarında geziyor.
İklim değişikliği var. Mesela dine inanan birisi için de inanışına göre, çocuğunun cehenneme gitme ihtimali var.
Çocuk hastalıkla doğabilir, daha bir çok sebep var.

Kalitesiz insanların sayısı hızla artışta, dünyanın en geride kalmış ülkeleri doğum oranında listenin başlarında geziyor.

İnsanlık tarihinin parlaması için ihtiyacımız olan küçücük bir kıvılcımdır belki. Tıpkı her koca yangının başlamasında olduğu gibi.

İklim değişikliği var. Mesela dine inanan birisi için de inanışına göre, çocuğunun cehenneme gitme ihtimali var.
Çocuk hastalıkla doğabilir, daha birçok sebep var.

Aynen öyle. İnsanlık sırf kendi çıkarı ve duygularını tatmin etmesi için geçmişte ve günümüzde sürekli bir savaş veya hile peşinde, kazansakta kaybetsekte olan yaşadağımız çevreye oluyor ama farkında değiliz.

Çocuk hastalıkla doğabilir, daha birçok sebep var.

Hep bu düşünceyi aklımdan geçiriyordum. Geçenlerde attack on titan hakkında bir video izlerken bu düşüncenin antinatalizm olduğunu öğrendim ve şu an destekliyorum.

Geri
Yukarı