Antivirüs gerekli mi?

OYUNM

Picopat
Yer
Windows Edge'yi seven ve öneren bir insan.
Daha fazla  
Forumda 10 dakikalık bir araştırmadan sonra bir sürü soru soruldu ve hepsini aynı cevap verildi.
Kaspersky ile tam tarama. Peki ya bu Kaspersky gerekli mi sorusunun cevabı korsan indirmeyin demeyeceğim ama gerek yok korsan uygulamaya, ha kur yüksek falan demeyin mevzu bu değil. Buradaki mevzu antivirüs gerekli mi? Ama McAfee aboneliği bittikten sonra programa girdiğinde virüs bulduk. E dün taradım hacı nasıl bugün buluyorsun? Yani antivirüsler kendilerini sattırmanın bir yolunu bulurlar ama bu oltaya düşmeyin. Bana kalırsa Kaspersky antivirüsün fiyatı(Premium 1 cihaz 1 yıl) 220 TL McAfee antivirüs ise 200 TL yaklaşık yani alacaksanız Kaspersky alın 20 TL sizi bozmaz diye düşünüyorum. Yani Malwarebytes Kaspersky ile girerseniz bilgisayarınıza virüs gireceğini zannetmem.

"Bilinçli kullanıcı olursanız gereksiz" falan diyenlere inanmayın. Elbette gerekli bana kalırsa. Virüsler her gün gelişiyor, artıyor ve antivirüsler de bunları veritabanlarına ekliyor. Boşluğunuza gelip bilgisayarına virüs bulaştırırsanız yolunuz yine antivirüse düşecek. Format atarsanız da kendi seçiminiz olur :D.

"Bilinçli kullanıcı olursanız gereksiz" falan diyenlere inanmayın. Elbette gerekli bana kalırsa. Virüsler her gün gelişiyor, artıyor ve antivirüsler de bunları veritabanlarına ekliyor. Boşluğunuza gelip bilgisayarına virüs bulaştırırsanız yolunuz yine antivirüse düşecek. Format atarsanız da kendi seçiminiz olur :D.

Kimse senin isteğin dışı bilgisayarına virüs sokamaz. Bizzat sen sokarsın.

Forumda 10 dakikalık bir araştırmadan sonra bir sürü soru soruldu ve hepsini aynı cevap verildi.
Kaspersky ile tam tarama. Peki ya bu Kaspersky gerekli mi sorusunun cevabı korsan indirmeyin demeyeceğim ama gerek yok korsan uygulamaya, ha kur yüksek falan demeyin mevzu bu değil. Buradaki mevzu antivirüs gerekli mi? Ama McAfee aboneliği bittikten sonra programa girdiğinde virüs bulduk. E dün taradım hacı nasıl bugün buluyorsun? Yani antivirüsler kendilerini sattırmanın bir yolunu bulurlar ama bu oltaya düşmeyin. Bana kalırsa Kaspersky antivirüsün fiyatı(premium 1 cihaz 1 yıl) 220 TL McAfee antivirüs ise 200 TL yaklaşık yani alacaksanız Kaspersky alın 20 TL sizi bozmaz diye düşünüyorum. Yani Malwarebytes Kaspersky ile girerseniz bilgisayarınıza virüs gireceğini zannetmem.

Bilinçli kullanıcıysanız sadece bir güvenlik duvarı yeterli olacaktır.

Comodo firewall veya zonealarm Free firewall deneyebilirsiniz.

Ben kaç ay oldu antivirüs kullanmıyorum. Niye virüs bulaşmadı sence tesadüf mü?
Bakın ben şansa inanmam. Virüs girmemesinin şansını artırmanın tek yolu antivirüs kullanmaktır. Buradan da esprili bir cevap. Nasıl?
Sizin bilgisayarınıza virüs bulaşmadı diye diğerlerine de bulaşmayacak değil.

Geri
Yukarı