Antivirüs programım bana yaptığı her şeyi eksiksiz gösteriyor mu?

PanzerTR

Megapat
Makaleler
20
İstemiyorum arkadaşım kafasına göre program kaldırmasını, düzenlemesini, siteleri engellemesini... Böyle şeyler mümkün mü?
Yani benim haberim olmadan bazı uygulamaları kaldırıyor mu? Çünkü aynı anda 10 tane uygulamanın kullanılamaz hale gelmesi bana olası görünmüyor. Ben de antivirüslerimden şüphelendim.
Eğer varsada bunu öğrenmek istiyorum bildirim sekmesi bana her şeyi bildiriyor mu? (Dediklerim Kaspersky için)

Ya da bunu yapan Kaspersky değil de Malwarebytes olabilir mi?

Bu uygulamaların bildirim sekmesi bana her şeyi eksiksiz mi gösteriyor? Eğer sorun Antivirüslerim değil ise başka yöntemler deneyceğim.

@Murat5038 rahatsız ettiğim için pardon ama sizin bu konuda bir bilginiz olduğunu düşünüyorum.

Site engellemesini yapması normal ama sizin onayınız olmadan program silmiyor Kaspersky. Benim şuana kadar kullandığım AV'ler yaptığı her işlemi bildirim halinde göstermedi ama tehdit ya da silinmesi gereken birşey olduğunda sağ alt köşede bildirim penceresi açılırdı.

@Murat5038 rahatsız ettiğim için pardon ama sizin bu konuda bir bilginiz olduğunu düşünüyorum.
Yok rahatsızlık değil istediğin zaman sorabilirsin.

Belirli bir veriye göre soru sormadığınızdan anlaşılmıyor sorunuz. Program engellemesi üzerinden konuşacak olursak eğer zararlı varsa, Kaspersky engellediğinde veya kullanıcıya işlem yapma yetkisi veriyorsa mutlaka bildirim verir. Zararlı kaldırdığında ise mutlaka bildirim verir bunu kaldırdım haberin olsun diye.

Yok rahatsızlık değil istediğin zaman sorabilirsin.

Belirli bir veriye göre soru sormadığınızdan anlaşılmıyor sorunuz. Program engellemesi üzerinden konuşacak olursak eğer zararlı varsa, Kaspersky engellediğinde veya kullanıcıya işlem yapma yetkisi veriyorsa mutlaka bildirim verir. Zararlı kaldırdığında ise mutlaka bildirim verir bunu kaldırdım haberin olsun diye.
Teşekkür ederim. Uygulamaların bir anda çalışmamasının nedeni bazı dosyaların eksik olmasıydı buna da AV ve MW uygulaması neden oldu diye düşünmüştüm. Başka bir şey neden oludu demek ki.

Kaspersky ayarlarından uygulama denetimi ve detaylı blgi ksıımları var ayarlarda incelerseniz hangisi engelli hangi yazılım şüpheli gibi güvenlik duvvarı kısımlarından vs. görebilirsin. Bu yüzden AV yazılımlarını kullanmasını iyi öğrenmek gerekli. İncelemeden kesin bir şey söyleyemem maalesef.

Bir keresinde Kaspersky Internet Security'de otomatik karar ver seçeneğinin yanında "herhangi bir işlem yapmadan önce her türlü işlemden önce kullanıcıya bildirim göndererek tek tek onay iste" benzeri bir ayar görmüştüm ancak bildirimlerle kafayı ağrıtmamak için oynamadım. :D

Bir keresinde Kaspersky Internet Security'de otomatik karar ver seçeneğinin yanında "herhangi bir işlem yapmadan önce her türlü işlemden önce kullanıcıya bildirim göndererek tek tek onay iste" benzeri bir ayar görmüştüm ancak bildirimlerle kafayı ağrıtmamak için oynamadım. :D
Buldum buldum ayarlardan koruma kısmına geldim.
Ekran görüntüsü 2020-10-23 091429.png

Geri
Yukarı