Antivirüslerdeki hızlı tarama etkili mi?

Antivirüs programlarında hızlı tarama yaparsanız antivirüsler yalnızca başlangıç programlarını olası virüs bulaşmış dosya yollarını tarayacaktır. Acil bir durumda direkt hızlı tarama yapabilirsiniz, bu tam taramadan çok daha kısa sürecektir. Ondan sonra tabii ki tam tarama yapmanızda fayda var.

Etkilidir, sistemde zararlıların bulaşabileceği olası yerler genelde taranır. Sistemden bir an önce temizlenmesi gereken zararlı veya zamandan tasarruf için kullanılabilir. Daha sonra müsait vakitte tam tarama yapılması daha iyi olacaktır.
Bu olası yerler nerelerdir hocam? Hocam yani söylüyorsunuz ki tarama yapmadan önce hızlı tarama sonra tam tarama yapılması daha sağlıklı, yanlış mı anladım?

Bu olası yerler nerelerdir hocam? Hocam yani söylüyorsunuz ki tarama yapmadan önce hızlı tarama sonra tam tarama yapılması daha sağlıklı, yanlış mı anladım?
Direkt tam tarama yapabilirsiniz, tam taramadan önce hızlı tarama yapılmalı diye bir kaide yok. Zamanınız varsa tam tarama yapmak daha sağlıklı olacaktır. Çalışır durumda olan bir virüsü sezdiğinizde zararlıyı sistemden daha hızlı kaldırmak için hızlı tarama yapabilirsiniz, ondan sonra geri kalan kalıntılar için tam tarama yapabilirsiniz.

Normalde direkt tam tarama öneriyorum. Hızlı tarama acil durumlarda falan kullanılabilir ama bence tam tarama yapılabiliyorken hızlı yapmaya çok gerek kalmıyor.

Olası yerler sistem dizinleri, geçici klasörler, kullanıcı dizinleri vesayre. Antivirüsten antivirüse değişebilir ama hızlı taramanın ana odak noktası odur.

Yeni konular

Geri
Yukarı