Antrenmanlarla Matematik 1 antrenmanlarla Matematik 2 ve karekök sıfır kitapları

Arkadaşlar yaşıtlarım üniversiteyi bitirdi maalesef fakat ben daha üniversiteye yeni hazırlık yapıyorum. Bazı sebeplerden dolayı örgün eğitim de 9. Sınıfta iki kere kaldım ve sonra öğrenim hayatıma 1 yıl ara vermek zorunda kaldım sonra 1 yıl çalıştım ardından tekrar okumaya karar verip açık liseye yazıldım ve liseyi açıktan bitirdim diplomamı elime aldım şimdi ise üniversiteye hazırlık yapıyorum.

Sayısalcı kafa sözelci kafa kelimelerine pek takılmıyorum çünkü öyle bir şey olmadığını düşünüyorum. İsteyen insan her türlü her şeyi yapar çünkü. Tutturmuşlar bir, ben sayısalcıyım yok sözelciyim 😂

Fakat matematiğin Türkçe'ye göre sıralama da daha da önlere çektiği gözle görülür bir gerçek bu yüzden matematiğe ve sayısal derslerine ağırlık vermek istiyorum.
Kimyam iyi, fiziğim kötü, matematiğim de eskiden iyiydi fakat şu an altyapım yok, bildiğim çoğu şeyi unuttuğum için tekrar en baştan başlamaya karar verdim.

Bu yüzden antrenmanlarla Matematik 1 ve 2'yi aldım. Şu an antrenmanlarla Matematik 1 kitabının 90. Sayfasındayım kitaba başlayalı 1.5 hafta falan oldu. Kitap 350 sayfa civarlarında.
Bu kitap bittikten sonra direk mat 2'ye geçeceğim ve onu da bitirdikten sonra karekök sıfıra geçmeyi düşünüyorum.

Sizce bu kitapların hepsi TYT'ye kadar biter mi? Genelde günde kitaptan 50-60 soru falan çözüyorum bir oturuşta, fakat konular zorlaştıkça bir sorunun üstünde geçirdiğim zaman eskiye göre çok daha fazla olacağından sizce yetiştirebilir miyim?

Bana söyleyeceğiniz herhangi bir düşünceniz, fikriniz ya da öneriniz olursa her türlü yoruma açığım.

Nasıl çalışmalıyım?
Matematik'de nelere dikkat etmeliyim?
Soru çözme hızımı nasıl arttırırım?

Bu tarz soruları da isterseniz cevaplandırabilirsiniz. Herkese şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Antremanlarla Matematik boşa uğraş işidir. İşlem hızını artırmaktan başkta bir halta yaramaz. Karekök TYT kitabı ya da 0'dan Matematik yine Karekök yayınları daha işine yarayacaktır. Birey serisi seni hem TYT hem de AYT'ye hazırlayacaktır. Birey ve Karekök yayınlarına bak sana yardımı olacaktır. Bu yol çileli yol maddi sıkıntın yoksa iki kitabı beraber götür. Farklı soru kaynakları görürsün. Paragraf için Hız ve Renk ile başlayabilirsin kolay ve orta derecede sonra Karekök yayınları sadece orta, en sonda Limit yayınları öneririm. Limit yayınları adı üstüne en son limiti ölçüyor ve her kitabı zordur. TYT'de Türkçe için başlangıç olarak Yayın Denizi, orta seviye olarak Okyanus ve en son olarak yine Limit Yayınlarını öneriyorum. Başka sorun varsa sorabilirsin. Bende 12.sınıfım bu yolda beraber yardımcı olarak götürebiliriz.

Son düzenleme:
Seninle aynı durumdayım. Mutlaka antrenmanlarla mat 1 çöz sonra kareköke geç yoksa karekökü çözemiyorsun.
Antremanlarla Matematik boşa uğraş işidir. İşlem hızını artırmaktan başkta bir halta yaramaz. Karekök TYT kitabı ya da 0'dan Matematik yine Karekök yayınları daha işine yarayacaktır. Birey serisi seni hem TYT hem de AYT'ye hazırlayacaktır. Birey ve Karekök yayınlarına bak sana yardımı olacaktır. Bu yol çileli yol maddi sıkıntın yoksa iki kitabı beraber götür. Farklı soru kaynakları görürsün. Paragraf için Hız ve Renk ile başlayabilirsin kolay ve orta derecede sonra Karekök yayınları sadece orta, en sonda Limit yayınları öneririm. Limit yayınları adı üstüne en son limiti ölçüyor ve her kitabı zordur. TYT'de Türkçe için başlangıç olarak Yayın Denizi, orta seviye olarak Okyanus ve en son olarak yine Limit Yayınlarını öneriyorum. Başka sorun varsa sorabilirsin. Bende 12.sınıfım bu yolda beraber yardımcı olarak götürebiliriz.
Antrenmanlarla mat 1 15. gün (rasyonel sayılar) bitti. Hala karekök mat 0 çözemiyorum. Ne öneriyorsun?

Seninle aynı durumdayım. Mutlaka antrenmanlarla mat 1 çöz sonra kareköke geç yoksa karekökü çözemiyorsun.

Antrenmanlarla mat 1 15. gün (rasyonel sayılar) bitti. Hala karekök mat 0 çözemiyorum. Ne öneriyorsun?
Direk çözemezsin ki bu işin Youtube'u var. Gireceksin hangi konuysa oradan dinleyeceksin Hocalara Geldik'i tavsiye ederim. Orada yazılanları bir defter tutacaksın çalışacaksın, tekrar yapacaksın. Ondan sonra soru çözeceksin. Bu kitapdaki yazılanları okuyarak olmaz. Youtube'un tek yaradığı işi kullanacaksın.

Bu konuda arkadaşa sonuna kadar katılıyorum sadece soru çözerek olmuyor maalesef çok zahmetli bir iş. YouTube'dan hangi konudaysan izleyebildiğin kadar video izle.

Ayrıca ben bazı konulardaki formülleri EXCEL yardımı ile tablo yaptım ve çıktısını alıp odamın duvarlarına astım istemsizce her göz göze geldiğimde formülleri okuyup aklımda daha kalıcı kalmasını sağlıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı