Anydesk'ten virüs bulaşır mı?

letranger

Kilopat
Daha fazla  
Bağlanacak PC'de virüs varsa hiçbir dosya transferi yapmasak bile virüs bulaşır mı? Bilgisayarıma korsan içerik vs. yüklemiyorum. Anydesk yüzünden güme gitmeyeyim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kişi güvenilir de pc si yoğun kullanımlı bir pc. Dolayısıyla virüs olabilir. Bağlanınca bana geçer mi diye endişe ettim.
Evet eğer karşı taraftan dosya alımı yaparsanız ve virüslü bir dosya aldığınız olursa tabii ki bulaşacaktır. Anydesk aktarımda olan dosyaları kontrol etmez bu nedenle virüslü bir dosya alırsanız, bu olayı diğer sistem araçlarınız üstlenmesi gerekir.

Evet eğer karşı taraftan dosya alımı yaparsanız ve virüslü bir dosya aldığınız olursa tabii ki bulaşacaktır. Anydesk virüslü bir dosyayı kontrol etmez, bu işi sisteminize bırakır.

Dosya transferi olmayacak. İçim rahat bağlanabilirim dimi.

Dosya transferi olmayacak. İçim rahat bağlanabilirim dimi.
Siz temin etmedikçe bir dosya alım-verimi gerçekleşmez. Ayrıca bunu direkt olarak da seçeneklerden engelleyebilirsiniz.
Eğer bahsedilen cihazı "bu kişiden gelen istekleri kabul et" olarak işaretlerseniz cihazı güven listesinde barındırır ve cihaz artık size sormadan alım-verim gerçekleştirebilir. Aksi takdirde her işlemde onayınızı isteyecektir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı