AOC 23.6" E2461Fwh vs ASUS 23.6" VN247H?

Mert54

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleme:
Asus 23.6'' vn247h kullanıcısı olarak söylüyorum. Çok güzel bir monitör ama sallanma sorunu var. Çok aşırı rahatsız etmese de olan bir sorun. Tek kötü yanı bu. Masadan kaynaklı diyenler var ama internette bile testini yaptılar biraz araştırır isen bulursun. Ama ikisi arasında vn247h almak daha mantıklı.

Asus 23.6'' vn247h kullanıcısı olarak söylüyorum. Çok güzel bir monitör ama sallanma sorunu var. Çok aşırı rahatsız etmese de olan bir sorun. Tek kötü yanı bu. Masadan kaynaklı diyenler var ama internette bile testini yaptılar biraz araştırır isen bulursun. Ama ikisi arasında vn247h almak daha mantıklı.

Cevabın için teşekkürler. Oyunlarda ve renkler konusun da nasıl peki? Ve ikisinin arasında vn247h almak mantıklı derken neden bu kanıya vardınız?

Cevabın için teşekkürler. Oyunlarda ve renkler konusun da nasıl peki? Ve ikisinin arasında vn247h almak mantıklı derken neden bu kanıya vardınız?

Renkler gayet canlı ben vn247h için peformans konusunda sıkıntı yaşayana pek rastlamadım o yüzden gönül rahatlığı ile öneriyorum. İkisi arasındaki farklara baktığımda sadece dinamik kontrast farkı var. Tabi ki aşırı fark yaratmaz ama fazla olması renkler arasındaki farklılığı çok arttırıyor. Birbirine yakın olan iki farklı rengi ayırt etmek için önemli bir özellik. 2 Monitör yan yana olduğu zaman fark edilir anca. Fiyatları arasında çok fark olmadığı için vn247h alınabilir. Ama her iki monitörde gayet güzel ve performanslı.
Monitörler arasında ''ms'' farkı mevcut ama aşırı fark yaratmaz. Oyun için 5ms gayet yeterli.

Viewsonic VX2363 monitörde alınabilir eğer 2ms bakılıyosa. Hem IPS hemde 2ms tepki süresi var oldukça iyidir diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı