AOC 24G2 vs ViewSonic XG2405 vs ASUS VG249Q

Tcqjaws

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar monitör almayı düşünüyorum ama 3 marka arasında kararsız kaldım. Daha önce ya da şu anda kullanan deneyim sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirler mi artı ve eksileriyle? Üç monitör de 2000 TL civarında, 100 TL fark oluyor aralarında en iyi ihtimalle.

ASUS olan modeli kullanıyorum. Memmunum sorunuz varsa sorabilirsiniz. ViewSonic modeli hakkında bilgim yok fakat AOC modelinde ölü piksel çıkma oranı çok fazlaymış. Vatan da bir arkadaşım AOC modelinden 10 tane açmış 8 tanesi ölü pikselliymiş. İnternetten alacaksanız sıkıntı yaşayabilirsiniz yani

Hocam ASUS olan modelde 10 kişiden 6'sı sorun yaşıyor @Jex Blake arkadaşımız memnunmuş ürüne kötü diyemem arkadaşlarımdan daha önce alıp kullananda var fakat problem yaşama ihtimalinizi azaltmak açısından tavsiye etmiyorum. ViewSonic'in düşündüğünüz modelini 1550 TL'ye indirimden MediaMarkt'tan aldık fiyat gerçekten iyiydi çok belli olmayan 1 adet ölü pixel çıktı arkadaşım sorun etmedi yollamadık değişime çok zor gözüküyor zaten. 1750 TL indirimsiz fiyatıydı. Şu an görüyorum ki 1850 TL. Daha iyi alternatifler gelebilir. Bence biraz daha araştırın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videlu izlemeni öneririm ben de çok uzun süre araştırdıktan sonra AOC 24G2U aldım ve çoğu incelemede de bahsedildiği gibi 1080p 144hzlerin arasından alınabilecek en iyi monitör olduğunu düşünüyorum.

ASUS olan modeli kullanıyorum. Memmunum sorunuz varsa sorabilirsiniz. ViewSonic modeli hakkında bilgim yok fakat AOC modelinde ölü piksel çıkma oranı çok fazlaymış. Vatan da bir arkadaşım AOC modelinden 10 tane açmış 8 tanesi ölü pikselliymiş. İnternetten alacaksanız sıkıntı yaşayabilirsiniz yani.

ASUS olan şu an İncehesap'ta 1600 TL'ye kadar düşmüş ama çok fazla sorun okudum AOC bu ürünler arasında en iyisi ama 2020 modelinde görüntü kalitesi geri gitmiş hardware unboxed inceleme yayınladı bugün. En sorunsuzu ViewSonic gibi geliyor bana o da görüntü kalitesi olarak AOC'dan daha geri ve gecikme süreleri ile ilgili inceleme bualamadım hiçbir yerde gerçekten çok kararsız kaldım.
Hocam ASUS olan modelde 10 kişiden 6'sı sorun yaşıyor @Jex Blake arkadaşımız memnunmuş ürüne kötü diyemem arkadaşlarımdan daha önce alıp kullananda var fakat problem yaşama ihtimalinizi azaltmak açısından tavsiye etmiyorum. ViewSonic'in düşündüğünüz modelini 1550 TL'ye indirimden MediaMarkt'tan aldık fiyat gerçekten iyiydi çok belli olmayan 1 adet ölü pixel çıktı arkadaşım sorun etmedi yollamadık değişime çok zor gözüküyor zaten. 1750 TL indirimsiz fiyatıydı. Şu an görüyorum ki 1850 TL. Daha iyi alternatifler gelebilir. Bence biraz daha araştırın.

Vallahi hocam fiyatlar bütün markalarda tavan olmuş durumda 144Hz 1ms IPS olan başka uygun fiyatlı ürün bulamadım bayağıdır araştırıyorum ama yok. Acer'ın bazı modelleri var ama ergonomik olarak çok kısıtlı.

Arkadaşlar monitör almayı düşünüyorum ama 3 marka arasında kararsız kaldım. Daha önce ya da şu anda kullanan deneyim sahibi arkadaşlar yardımcı olabilirler mi artı ve eksileriyle? Üç monitör de 2000 TL civarında, 100 TL fark oluyor aralarında en iyi ihtimalle.

ASUS kaliteli bir marka fakat model sanırım VA panel VA kötü değil fakat IPS daha iyidir. AOC24G2u ve XG2405 arasında fark yok denecek kadar hangisi daha ucuz ise veya hangisi daha güzel görüntüye sahip ise onu tercih etmeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu videlu izlemeni öneririm ben de çok uzun süre araştırdıktan sonra AOC 24G2U aldım ve çoğu incelemede de bahsedildiği gibi 1080p 144hzlerin arasından alınabilecek en iyi monitör olduğunu düşünüyorum.

Videoyu izledim hocam gecikme süresi ve görüntü kalitesi olarak tatmin edici fakat ölü piksel olayı canımı sıkıyor iade değişim süreçleri ile uğraşmak istemem. Ayrıca yukarıda da belirttim aynı kanal bugün bir video daha yükledi 2019 vs 2020 model AOC 24G2 diye arada fark söz konusu.
ASUS kaliteli bir marka fakat model sanırım VA panel VA kötü değil fakat IPS daha iyidir. AOC24G2u ve XG2405 arasında fark yok denecek kadar hangisi daha ucuz ise veya hangisi daha güzel görüntüye sahip ise onu tercih etmeni öneririm.

ASUS marka olanı da IPS panel hocam. Hatta daha kaliteli bir panel diğer iki model panda panel iken ASUS auo panel kullanıyor. Fakat dediğim gibi sorunları çok fazla.

Yeni konular

Geri
Yukarı