AOC 24G2SU monitörde oluşan görüntü bozukluğu

• Konuyu başlatan Froda
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 460

Froda

Centipat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24G2SU
Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar bundan 8 ya da 9 ay önce bir sistem topladım ve monitörümde tuhaf lekelenmeler oluyor. Sorunu bilmediğim için konu hakkında bir videoda koyacağım oyun oynarken böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Öncelikle herkese merhaba, arkadaşlar bundan 8 ya da 9 ay önce bir sistem topladım ve monitörümde tuhaf lekelenmeler oluyor. Sorunu bilmediğim için konu hakkında bir videoda koyacağım oyun oynarken böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Siyah/ koyu renklerde mi oluyor bu olay yoksa direkt tüm görüntüde mi? VA panel olduğu için bana ghosting/black smearing sorunu gibi geldi.

Siyah/ koyu renklerde mi oluyor bu olay yoksa direkt tüm görüntüde mi? VA panel olduğu için bana ghosting/black smearing sorunu gibi geldi.
bu sekilde

Oyun oynarken böyle bi aorunla karşılaşmıyorum kablolarımda sorun yok

Dosya Ekleri

• Screenshot_20230420-132959.png
    Screenshot_20230420-132959.png
    1,6 MB · Görüntüleme: 26
siyah siyah kare noktalar ve sarımtraklıklar oluşuyor bununla ghostingin ne alakası var ?
Evet maalesef ghosting var. Monitörün Overdrive, kontrast ayarlarıyla oynayarak düşürmeyi deneyebilirsiniz. Onun dışında kesin bir çözümü bulunmuyor maalesef.

Siyah siyah kare noktalar ve sarımtraklıklar oluşuyor bununla ghostingin ne alakası var?

Bende VA panel kullanıyorum 2.monitör olarak ve bu ghosting hocam 3 tane aynı görüntüden var. Benim kullandığım monitör ucuz olduğundan iade etmedim çünkü satsam aynı özellikte monitör alamayacağım ama sizin monitörünüz 5K fiyata tırmanmış durumda üzücü.

Bende VA panel kullanıyorum 2.monitör olarak ve bu ghosting hocam 3 tane aynı görüntüden var. Benim kullandığım monitör ucuz olduğundan iade etmedim çünkü satsam aynı özellikte monitör alamayacağım ama sizin monitörünüz 5K fiyata tırmanmış durumda üzücü.
sorunun ghostingten kaynaklandığına eminmisin ? bunu ısrarla sormamın nedeni mönitorümün garantisi var 3 tane elimde fotoğraf var dedin bizimle paylasabilme sansin var mı ?

Sorunun ghostingten kaynaklandığına emin misin? Bunu ısrarla sormamın nedeni monitörümün garantisi var 3 tane elimde fotoğraf var dedin bizimle paylasabilme sansin var mı?

Elimde 3 tane aynı fotoğraf yok sadece sizin attığınız resimde dikkatli bakarsanız her yazıdan ikişer üçer tane var onu kast etmiştim. Ürünü alalı kaç ay oldu?

Son düzenleme:
Hayır arkadaşlar yazıların 2 şer 3 tane olmasının sebebi benim scrol tuşuyla hızlı bir şekilde yukarı aşağı yaparak oluşan sol taraftaki sarımtrak ve siyah kareleri göstermek içinde yaziların 2 şer 3 tane olmasinın sebebi scrol tuşuyla bölümleri hızlıca yukarı aşağı yapmamdan kaynaklanıyor ben sol tarafta oluşam sarımtraklığın ve siyah karelerin neden oluştuğu sormuştum paylaştığım fotoğraf çektiğim bir videodan screnshot scrol tuşunu hızlı bir şekilde yukari aşağı yaptığımda ekranımın sol tarafında resimdede görüldüğü üzere şekiller çıkıyor ben bunu anlatmak istemiştim

Yeni konular

Geri
Yukarı