AOC 24G2U ayarları nasıl olmalı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu incelemede bu ayarlar önerilmiş. 12:40'a bakın.

Dostum sana çok çok teşekkür ederim baş ağrımın sebebi ve mide bulantısı sebebi büyük büyük ihtimal bu OverDrive ayarından kaynaklanıyormuş. Ben OverDrive direk kapalı kullanıyormuşum onu stronga alınca cidden ghosting problemi ortadan kalktı demek ki baş ağrısı yapma sebebi ghostingmiş :D.

Arkadaşlar bu monitörü kullanan arkadaşlar, kullandığı ayarları söyleyebilir mi? Parlaklık, kontrast, gamma ayarları gibi şeyleri. Kendim ne kadar ayar yaparsam yapayım çok göz yoruyor. Bu arada parlaklığı 0'da kullanıyorum. Ona rağmen parlak geliyor bana. Sadece oyuna vs. girerken AOC g-menuden oyun profiilerinden Game 1 seçip giriyorum.
Mod: Kullanıcı.
Kırmızı: 50.
Yeşil: 47.
Mavi: 45.
Gamma 1
Parlaklık: 17 (isteğe bağlı kalibre edilmiş ayarlar)
ICC Profili

Arkadaşlar konu eski biliyorum ama kimse doğru ayarları vermemiş.

Mod: Kullanıcı.
Kırmızı: 50.
Yeşil: 47.
Mavi: 45.
Gamma 1
Parlaklık: 17 (isteğe bağlı kalibre edilmiş ayarlar)
ICC Profili

Arkadaşlar konu eski biliyorum ama kimse doğru ayarları vermemiş.

1656418368710.png

İşaretlediğim kısım ayarları nasıl olacak parlaklık dışındakiler ayrıca ıcc profilini nasıl kullanacağım?

Icc dosyası olarak attığın şey ne işe yarıyor?

Monitörün kendi profil dosyası mesela siz bir resim gördüğünüz zaman eğer resim sRGB ise size daha canlı gözükecek ama eğer profili kullanırsanız resim doğur gözükür kullanmak zorunda değilsiniz ama ekranı kalibre etmek için lazım.

Icc dosyası olarak attığın şey ne işe yarıyor?

Hocam attığınızı görmemişim dosyaya tıklayın renk yönetiminden profili ekleyin.

1656420574846.png

Son düzenleme:
Adım adım yapmam gerekenleri ss çekerek anlatabilir misin?

1656422529350.png

Monitörün kendi profil dosyası mesela siz bir resim gördüğünüz zaman eğer resim sRGB ise size daha canlı gözükecek ama eğer profili kullanırsanız resim doğur gözükür kullanmak zorunda değilsiniz ama ekranı kalibre etmek için lazım.

Hocam attığınızı görmemişim dosyaya tıklayın renk yönetiminden profili ekleyin.

Eki Görüntüle 1434411

Konu içeriğinde attığın dosyayı ekledim doğru yapmış mıyım bunun haricinde yapmam gereken ekstra bir şey var mı?

1656428777615.png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı