AOC 24G2U hala fiyatına değer bir monitör mü?

xClaush

Hectopat
Uzun süredir monitör almak istiyorum ve sonunda 24G2U'yi seçmiştim. Bazı aksaklıklar yüzünden ertelemek zorunda kaldım ve artık fiyatlar daha da yukarıda.

24G2U hala alınabilir bir monitör mü? Yoksa başka bir tavsiyeniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de 1 ay önce falan aldım aynı fiyatlara. Bence alınır ve fiyatına değen bir monitör. Tabii pahalı biraz ama yapılabilecek bir şey yok ekonomi dolar ortada. Bu piyasada şu an fiyatına değen bir model bana kalırsa.

Yılbaşında aldım. 999 TL bence değer.

999 TL mi değer nasıl yani? Şu an 1700'lere dayanan bir fiyatı var. Arkadaş f/p özelliğini yitirip yitirmediğini yani o kadar paraya deyip değmeyeceğini soruyor. İndirimli fiyatı iyiymiş zaten şu an güncel olan fiyatından bahsediyor. Her şeyin fiyatı arttı tabii ki ama bir monitörün bu kadar fazla artması...

Bütün satıcılar doların arkasına sığınıyor. Haliyle dolar 10 kuruş artsa bunun bize yansıması 2000 liralık bir üründe 200 lirayı bile bulabiliyor. Değer mi değmez mi tartışılır? Ama hala 1700 civarına bu stand özelliklerine sahip, IPS 1ms 144Hz +DP kablosu veren başka bir monitör yok. Muadilleri ASUS VG249Q ve ViewSonic XG2405 haftalardır stoklarda yok.

Bütün satıcılar doların arkasına sığınıyor. Haliyle dolar 10 kuruş artsa bunun bize yansıması 2000 liralık bir üründe 200 lirayı bile bulabiliyor. Değer mi değmez mi tartışılır? Ama hala 1700 civarına bu stand özelliklerine sahip, IPS 1ms 144Hz +DP kablosu veren başka bir monitör yok. Muadilleri ASUS VG249Q ve ViewSonic XG2405 haftalardır stoklarda yok.

Kesinlikle. Bu durum çok sinir bozucu. Bir anakart alıyorum, değerinden fazla para ödüyorum. Her şey için geçerli, kat kat artıyor fiyat. İnsanın canı sıkılıyor. Monitörde de aynı şey. Dediğiniz Asus modeli Hepsiburada üzerinde 2-3 hafta kadar önce kapış kapış gidiyordu. Bu kadar hızlı biteceğini düşünmedim ben stoklarının. Aynı şekilde İtopya'nın en çok satan iki monitörü C24G1 ve 24G2U fiyatları uçmasına rağmen çok hızlı gitti ve stokta yok şu an. Stoğa geliyor, yine eritiliyor. Galiba uzun bir süreliğine bitti stok bu sefer.

Bence 24G2U 1600 TL bandında idealdi, ona bile pahalı diyorduk aslında. 1730'lara dayanmış fiyatı... Yine de bu özellikleri sağlayan ve bu fiyatta olan monitör fazla yok, olsa da stokta yok zaten. Fiyatı fazla da olsa almaktan başka şans kalmıyor gibi.

g24g1 modelini alalı 1 hafta olmadı 1200 tlden ikinci el 5 aylık temiz cihaz olarak aldım ürünün hiçbir sıkıntısı yok sıfırdan farksız full kutu ıcerıgı jelatinleriyle beraberdi yani bulunabilirse 2.elden temiz ürünler alınabilir

Geri
Yukarı