AOC 24G2U için yeni DP kablosu alınmalı mı?

The Towande

Picopat
Makaleler
1
Arkadaşlar RTX 2060 ve AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms FreeSync Full HD IPS ürünlerini 3 aydır kullanıyorum. İçinden çıkan DP kablosuyla idare ediyordum ancak son zamanlarda monitörde salilesik göz kırpma ve tarayıcıda kasış hissiyatı başladı. Sizce bu sorunları kaliteli bir DP kablosu alarak çözebilir miyim yoksa bilgisayara ait donanımsal / yazılımsal bir sorun mu?

LaMorte

Decipat
Makaleler
4
Yer
Monza
Kablo ile ilgili olduğunu düşünmüyorum, zaten çoğu monitör sorunu da kablo ile ilgili değil. Donanımsal ya da yazılımsal olma ihtimali yüksek.
"Kaspersky ile tam tarama yapın :D"

Aziz Derin Ebil

Picopat
Yer
Mevsim olmayan mekanlar
Arkadaşlar RTX 2060 ve AOC 24G2U 23.8" 144Hz 1ms FreeSync Full HD IPS ürünlerini 3 aydır kullanıyorum. İçinden çıkan DP kablosuyla idare ediyordum ancak son zamanlarda monitörde salilesik göz kırpma ve tarayıcıda kasış hissiyatı başladı. Sizce bu sorunları kaliteli bir DP kablosu alarak çözebilir miyim yoksa bilgisayara ait donanımsal / yazılımsal bir sorun mu?
Muhetemelen monitörle alakalı değildir, ben de aynı monitörün içinden çıkan kablosunu kullanıyorum, bir de kabloyla alakalı olsaydı 3 ay sonra ortaya çıkmazdı.

Teacher80

Hectopat
Makaleler
3
Başka bir HDMI veya DP kablo ile kullanıp test et. Bahsettiğin sorunlar olmazsa sorun kablodandır. Technopa'ın önerdiği Vesa sertifikalı bu markanın kablosunu öneririm. Kullanıyorum:

LaMorte

Decipat
Makaleler
4
Yer
Monza
Başka bir HDMI veya DP kablo ile kullanıp test et. Bahsettiğin sorunlar olmazsa sorun kablodandır. Technopat Sosyal'in önerdiği Vesa sertifikalı bu markanın kablosunu öneririm. Kullanıyorum:
21.60 Gb/s nasıl verebiliyor? Makale 17.28 Gb/s olarak belirtmiş.

Yukarı