AOC 24G2U nereden alınır?

Emilio

Hectopat
Selamlar,

AOC 24G2U'yu almayı istiyorum fakat. Ölü piksel gibi sorunlar çıkmasın, çıkarsa da başım yanmasın diye belli sorularım var:

1-Monitörde sorun çıkabilir diye monitörü gidip mağazadan mı almak daha mantıklı yoksa kargoyla getirtmek mi?
2-Mağazadan alırken açıp bakabiliyor muyuz? Bugünlerde koronadan dolayı yapılamadığını okudum doğrumudur bu?
3-Kargoyla alırsak kimi mağazanın isteğe bağlı test yapıp gönderdiğini okudum. Ne kada güvenilir? Birde eve geldiğinde sorun çıkarsa, biz mağazada test etmiştik sorun yoktu demeleri bu sefer bize dezavantaj olmaz mı?
4-Monitörü aldıktan sonra piksel testini biliyorum başka hangi testleri yapabiliriz ghosting vb. sorunlar için?
5-Hangi firmalar kaç ölü pikselde geri alıyor ve geri alıp değişim mi yapıyor yoksa para iadesi mi yapıyor veya hangi firmalar sorun çıkarıyor? Bu internetten almaya veya mağazadan gidip almaya göre nasıl değişiyor?

Hb de indirimde yakaladım. Hiç sorun yok. Kapalı kutu geldi. Ölü piksel, ghosting testleri
anlatan konular var. Beğenmezseniz geri gönderirsiniz, hb üzmez. Fakat aceleniz yoksa sabredin. Ortam düzelsin, mağazadan alın.
Bu arada 24gu2 alınır mı konusu var forumda, orayı okuyun.

AOC C27G1 İncehesap.com'dan aldım.Haliyle ölü piksel gelecek mi aman şurasında bir sıkıntı olacak mı diye düşünmeden edemedim.İncehesap'dan alan bir iki arkadaşım daha var oda 24G2U aldı.Bir sorunla karşılşaşmadı herhangi bir ölü piksel vs. yoktu.Sadece kargolama ve gönderim süresi biraz uzun oluyor.İndirimleride oluyor takip edersen uygun fiyata bulabilirsin.

Selam dostum
1) Mağazadan alıp kendin eve götürmek tabi biraz içini rahatlatır kargoda neler olabileceğini az çok tahmin edebiliyorsun ama şunu da unutma aynı senaryo mağaza depolarında da yaşanabileceğini. Ayrıca mağazadaki fiyatlar biraz daha pahalı olabilir sonuçta orası bir mağaza belli başlı giderleri var ve bu giderler online satıştan daha az olduğu için internette daha uyguna bulabilirsin.
2) Mağazada istediğin ürünü açıp bakamıyorsun diye biliyorum varsa teşhir ürününe bakabiliyorsun diğer türlü ürünü aldıktan sonra orada açıp bakabilirsin diye biliyorum.
3) Evet dezavantaj olabilir sonuçta ülkemizin en sık duyduğu cevap ile karşılaşırsın. (Kullanıcı hatası)
4)
5) 14 gün koşulsuz şartsız iade edebilirsin online alışverişte , bildiğim kadarıyla da değişmiyor bu kural.

İşte sıkıntı olan hiçbir yerde yok ve olan yerlerde çok pahalıya satıyorlar monitörü her yerde stok bitmiş durumda çok garip bir durum...
Monitör çok iyi, yok yok içeriğinde neredeyse. Sadece usb hub için kablo yok ve hoparlörü vasatın çok altı. Onun dışında çok memnunum. Hb de indirim ve çek satın alıp kombo yaptım, 1280 civarına aldım 3 hafta önce, tavsiye ederim. Arkadaşıma söyledim, o da aldı, memnun kaldı.

Monitör çok iyi, yok yok içeriğinde neredeyse. Sadece USB Hub için kablo yok ve hoparlörü vasatın çok altı. Onun dışında çok memnunum. HB de indirim ve çek satın alıp kombo yaptım, 1280 civarına aldım 3 hafta önce, tavsiye ederim. Arkadaşıma söyledim, o da aldı, memnun kaldı.

Biliyorum çok sağlam bir monitör ama şu anda hbde 1800 civarında bir uçuk fiyatta başka bir sitede 1700 civarı alınmaz derecede yani kafamda şu monitör var fiyat nasıl sence? ASUS 27" VG278QF 165Hz 0.5ms DVI-D HDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA

Çok teşekkürler cevaplar için. Bu ölü piksel,ghosting ve benzeri sorunlarda iade veya değişim konusunda hangi firma nasıl tavır sergiliyor, okuyup aklınızda kalan veya bizzat yaşadığınız deneyimler varsa yazarsanız sevinirim. Çünkü ona göre biyerden alıcam.
Hb de indirimde yakaladım. Hiç sorun yok. Kapalı kutu geldi. Ölü piksel, ghosting testleri
anlatan konular var. Beğenmezseniz geri gönderirsiniz, hb üzmez. Fakat aceleniz yoksa sabredin. Ortam düzelsin, mağazadan alın.
Bu arada 24gu2 alınır mı konusu var forumda, orayı okuyun.
Gördüm bu konuyu baya da okudum ama konu 42 sayfa, açıkcası hepsini okumadım. Bu konudan sizin aklınızda kalan önemli bir nokta varsa paylaşırsanız sevinirim.
Birde sizce fiyatı düşer mi bu monitörün? Dolar artıcak gibi duruyor ama koronadan dolayıda artmış olabilir fiyatı normalleşmeye geçildikçe o artış düşebilir. Sizce 1-2 ay sonra ne olur fiyatı?

Yeni konular

Geri
Yukarı