AOC 24G2U ölü piksel sorunu

Emin1463

Hectopat
Bugün İtopya mağazasından bu monitörü aldım. Eve gelip test ettiğimde 2 tane ölü piksel çıktı. Normal kullanırken fark edilmiyor ve rahatsız etmiyor ama ölü pikseller ileride çoğalır gibi yorumlar okudum. Sizce iade etmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün İtopya mağazasından bu monitörü aldım. Eve gelip test ettiğimde 2 tane ölü piksel çıktı. Normal kullanırken fark edilmiyor ve rahatsız etmiyor ama ölü pikseller ileride çoğalır gibi yorumlar okudum. Sizce iade etmeli miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Ölü pikseli olduğu için iade et. İnternette ölü pikseli olanlar 400 TL daha ucuza satılıyor.

Bu biraz şans işi. Farklı monitör aldığınızda bile ölü piksel veya ışık sızması gibi sorunlarla karşı karşıya gelebilirsin. IPS panellerde ışık sızması olayı daha fazla oluyor. Vatan Bilgisayar'dan alma şansın varsa XG2405 önerebilirim. Elden almak her zaman daha sağlıklı olur. XG2405 şu anda indirimde. Normal fiyatı 1.700 TL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı