AOC 24G2U ölü pixel

Heisenberke

Hectopat
İtopya'dan aldığım monitör bugün geldi ve eızo monitör testini yaptım. 1 tane ölü pixel çıktı. Bazıları birkaç gün kullandım düzeldi gibi şeyler yazmış forumlarda benimki nasıl olur bilemiyorum kaybolur mu çoğalır mı yoksa aynı mı kalır? Sizce ne yapmalıyım ürünün 3 yıl garantisi var ölü piksel beni çok da rahatsız etmiyor. Bundan bir sene veya 2 sene sonra garantiye göndersem değiştirirler mi? Yoksa şimdiden göndermeliyim?

Garanti olduğu sürece istediğiniz süre garantiye verebilirsiniz. Rahatsız etmiyorsa sonra gönderin bence. 2 hafta koşulsuz iade hakkınız var. Bu süreyi geçerse bu hakkınızı kaybedersiniz.

Göze batmıyorsa göndermeyin derim. Hele göze batmıyor hatta zar zor anlaşılıyorsa bir şey yok deyip geri göndermeleri muhtemel. İki üç hafta monitörünüzden olduğunuzla kalabilirsiniz. Ayrıca ölü piksel için yasal iade koşullarında birkaç ölü piksel olması gerekiyor diye biliyorum. Karar sizin.

Beni çok rahatsiz etmiyor garantisi devam ettiği sürece istediğim zaman gönderebilirsem sonra göndermek isterim.
Bu arada kabul etmeme ihtimalleri var, XF 2.2 heyecanına kapılıp söylemeyi unuttum.

Monitör üreticilerinin ölü pikseli garanti kapsamında saymak için belirli sınırları vardır ve 1 ölü pikseli kabul edeceklerini pek düşünmüyorum. Amazon.tr'den falan aldıysanız belki onlar alır.

Geri
Yukarı