AOC 24G2U oyuncu monitörü nasıldır?

akmuse

Hectopat
Daha fazla  

Çok güncel yeni çıkan bir monitör, ve özelliklerini okuduğumda fiyatı şaşırttı. Bu özelliklere diğer markalara baktığımda rahat 1500-2000 arası görüyorum (bir kaç marka ve model haricinde). Anlayan arkadaşlar küçük bir değerlendirme yapabilirler mi? Ayrıca oyun için bakıyorum, daha çok ağırlıklı olarak FPS ve Shooter oyunları oynuyorum (CS:GO, Apex Legends gibi), bunun haricinde oyun çeşitliliğim geniş, görsel açıdan da iyi mi? Fiyatı düşündürdü. Acaba başka bir özellikten mi kırptılar diye.

evet 144hzde biraz öyle VA en iyi tercih dediğin gibi ama fiyatı insanı cezbediyor, tasarımı da beni kendine çeken ayrı bir ayrıntıydı.

Ips panellerin cogunda ghosting gorulebildigi dogru ayrica parlakligi dusuk gunumuz standartlarinda 300 cd/m^2 altini pek onermem. Ayrica benim hep gordugum AOC marka monitorlerde Freesync problemi yasaniyor. Eger Cs Go trazi oyunlar oyniyacaksaniz onerim VA panelden sasmamaniz. Ancak ben AAA iste AC odyssey gibi falan oyunlar oynuyorum keyfini cikariyim derseniz de IPS panele sozum olmaz.

Modele bakayım da itopyadan bir şey almam, ağzım bir kere yandı. Bi kulaklık gönderdiler kargoyla kutu delik deşik monitöre o kadar para verip çöp kargolamalarıyla ürünü riske atamam. :D

AOC C24G1 kullanmis biri olarak VA panel ghostingi inanın daha kotu. AOC desen ekstra kötü. Va paneller IPS lere göre daha akıcı olabiliyor yalnız bu giriş seviyesi paneller cidden kötü. Özellikle karanlık bı sahne varsa yandınız, VA smearing denen olay ghosting den de kotü. Tavsiyem IPS almanız, ghosting gene sıkıntıysa TN almanız. VA panele yüksek bir meblağ vermedikçe bulaşmayın derim.

Ürünü aldım bir gün sonra iade ediyorum. Teknobiyotik'i ürünü iade almadığı için Tüketici Hakem Heyetine az önce şikayet ettim.
Ghosting var panelde, IPS panel oyunculara göre değil, TN panellere bakın, bunlar başıma geldiyse burada hep IPS güzel, IPS güzel diyenler yüzünden oldu, yanlış bilgi verip duruyorlar, kesinlikle TN panel IPS'den daha iyi bir monitör üstelik ghosting de yok, gözleri yormuyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı