AOC 24G2U parlaklık titreme sorunu

yephedrine

Centipat
Daha fazla  
Selamlar.

Geçen hafta 10 yıllık monitörümü kaldırdım ve AOC 24G2U aldım. Ölü pixel çıkmadı ve sağ üstte çok küçük IPS Glow var, bu konuda şanslıyım. Webde gezindiğim esnada yerimden doğrulurken ekrana yaklaştım, anlık ufak bir titreşim gözüme çarptı. Bu konularda biraz fazla takıntılıyım, test etmek için ekranın dibine girerek bir yazıya odaklandım. Beyaz arkaplanda olan bir yazıya yakından odaklandığım zaman parlaklığın hafif titrediğini farkedebiliyorum. Titremeden çok parlaklık aşırı hızlı bir şekilde yanıp sönüyor gibi. Eski monitörüm 10 yıllık olduğu için bunun normal olup olmadığını bilmiyorum. IPS Glow'un telefon kamerasında daha fazla gözüktüğü aklıma geldi, titremenin daha fazla ve net gözükebileceğini düşünüp videosunu çektim. Normal bakış açısından videoda gözüktüğü gibi gözükmüyor, sadece ekranın dibinden bakıp bir yere odaklandığımda görebiliyorum. Umarım normaldir çünkü ölü pixel ve glow konusunda şanslıyım.

GPU: GTX 1650 Super (Dönüştürücü kullanmıyorum).
DisplayPort kullanıyorum.
Overdrive: Strong (Kapatıp ve azaltıp denedim, değişen bir şey olmadı).
Low Input Lag: On.
Freesync: On (Kapatıp denedim, değişen bir şey olmadı).
144 Hz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Video garip bir şekilde yaş sınırı yedi. Youtube'dan izleyebilirsiniz.
Kalite kötü evet, düzeltemedim.

Bunun normal olup olmadığını merak ediyorum. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleme:
Eğer G-Sync açtı iseniz monitör G-Sync Compatible olmadığından titreme gibi yan etkilere sebep olabiliyor. Onu kapatıp bir daha deneyin.

Eğer sorunun G-Sync olduğunu öğrenirsek G-Sync'e ayar yapmaya çalışırüz düzgün çalışması için.

Ayrıca Low Input Lag'ı da bir kapatmayı deneyebilirsiniz.

G-Sync kapatıp denemiştim, değişen bir şey olmuyor. Low Input Lag kapatmayı denemedim, birkaç saat içinde müsait olduğum zaman deneyeceğim.
Aynı monitörü kullanıyoruz. G-Sync kapatıp dener misiniz ?
G-Sync açıkken sadece oyunlarda yüklenme ekranında bariz bir şekilde parlaklık göz kırpar gibi oluyor. Bu benim için çok problem değil. Sadece webde ve beyaz ekranlarda yakından bakıldığında hafif ve zor gözüken bir titreme var sanki. Sadece kamerada bariz gözüküyor. G-Sync açık ve kapalı farketmiyor. Bu normal mi yoksa bir sorun mu var?
Eğer G-Sync açtı iseniz monitör G-Sync Compatible olmadığından titreme gibi yan etkilere sebep olabiliyor. Onu kapatıp bir daha deneyin.

Eğer sorunun G-Sync olduğunu öğrenirsek G-Sync'e ayar yapmaya çalışırüz düzgün çalışması için.

Ayrıca Low Input Lag'ı da bir kapatmayı deneyebilirsiniz.
Değişen bir şey olmadı, aynı.

Son düzenleme:
G-Sync açıkken oyunlar da sorun oluyorsa kapatınca sorun olmuyorsa, monitörün paneli kronik sorunludur. FreeSync flickering diye aratırsanız bulabilirsiniz. Genel de Samsung'un VA panelin de oluyor bu sorun.

Yeni konular

Geri
Yukarı