AOC 24G2U Tek Rengi Veremeyen Piksel

josephwhite

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Doktor
Merhaba arkadaşlar, Vatan üzerinden AOC 24G2U 144 Hz 1 ms monitör aldım. Demin kargo geldi kurulumunu yapıp beş renkte ölü piksel testi yaptım hızlıca. Bir piksel mavi renk hariç hepsini verebiliyor, mavi ekrandayken siyah görünüyor. Beyaz ve siyah renk açtığımda da sorun yok. Mavi rengi veremeyen bir LED'in beyaz verebiliyor olması garibime gitti ama bir hayli cahilim bu konuda. Bunun bir çözümü var mı ve bunu Vatan'la görüşmeli miyim? Normalde mağazadan testini yaptırıp alacaktım ama stok yoktu ben de internetten sipariş verdim. Tek bir piksel için değişim yapıyorlar mı ve gerek var mı sizce bunu yapmama?

YouTube üzerinde bazı videolar var. O videoları tam ekranda uzun süre kendi halinde açık bıraktığınızda ölü pikselleri düzeltebildiği söyleniyor. Ne kadar doğru bilemiyorum. Zamanınız varsa bir deneyin. Videoyu izlemeyin. Özellikle hassas olanlar için epilepsi krizi tetikleyebiliyor. Hızlı renk geçişleri var.

Dead Pixel/Stuck Pixel Screen Fix (1 Hour Long) (Seizure warning - See description) - YouTube
Birazdan deneyeceğim. Umarım işe yarar da değişim talep edip etmemek arasında kararsız kalmam.
Hocam ben de Amazon'dan XG2405 aldım bir adet soluk piksel var sadece iade yapıyorlar uğraşmak istemedim isterseniz Vatan'la görüşün.
Ben de kararsız kaldım şimdi, keşke değiştirmiyor olsalardı içim rahat ederdi. :)

Birazdan deneyeceğim. Umarım işe yarar da değişim talep edip etmemek arasında kararsız kalmam.
Umarım yarar. Bu arada eğer bir adet ise ve çok göze batan bir yerde değil ise iade ile uğraşmaya değmez diye düşünüyorum. Ayrıca dediğinize göre tam ölü piksel değil bazı renkleri verebiliyormuş yani daha az rahatsız ediyor olması lazım. Ölmemiş de bayılmış gibi :D

24G2U çok güzel bir monitör fakat ölü piksel şikayeti çok. Şahsen rahatsız etmiyorsa iade etmem ama bu ölüpiksel iyileştirme videolarının düzelttiğini söyleyen çok kişi var deneyebilirsin.

24G2U çok güzel bir monitör fakat ölü piksel şikayeti çok. Şahsen rahatsız etmiyorsa iade etmem ama bu ölüpiksel iyileştirme videolarının düzelttiğini söyleyen çok kişi var deneyebilirsin.
Değişimle gelen monitörde de çıkma ihtimali var ki tam ölü piksel de çıkabilir bu sefer, o yüzden değişim talep etmeyeceğim sanırım. Sadece mavi rengi veremiyor ve dikkatimi çekeceğini bile sanmıyorum.

Ben de kararsız kaldım şimdi, keşke değiştirmiyor olsalardı içim rahat ederdi. :)

Hocam gelen ürünün daha kötü olabilme olasılığını da göz önünde bulundurun. Ben de iade edip mağazadan alacaktım ama bir gecede 500 TL zam yaptılar. Ben de vazgeçtim.

AOC 24G2U tek renkte ölü piksel tam olarak aynı sorun burada da mevcut. Oradaki yorumları da bir inceleyiniz.
Ölü pikselin bir türü. Mavi alt piksel ölmüş, pikselin diğer kısımları ise sağlam.

Buradan anlayabilirsiniz ne olduğunu.
Bu kısım sizi ilgilendirebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı