AOC 24G2U vs ViewSonic XG2405 vs ASUS VG249Q

Afrojack

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. TN monitör kullanıyorum. İş gereği 2. monitör almak istiyorum. Hazır almışken IPS tercih edeyim diye düşündüm, ana ekran olarak kullanırım.
Monitör Unity, Visual Studio kullanımı odaklı olacak. Bunun yanı sıra dizi, film ve oyun kullanımı da olacak.
Bu 3 monitör arasında kaldım. Sanırım hepsi aynı paneli kullanıyor. Fakat kendi yaptığım araştırmalarda XG2405'in ve VG249Q'nun bazı kronik problemleri olduğunu gördüm. AOC ise ölü piksel çıkmadığı sürece çok fazla problem çıkarmıyormuş.

Sizin düşünceleriniz neler, sizce hangisini tercih etmeliyim? Yardım için şimdiden teşekkürler.

Aynı bu monitörler arasından 24g2u modelini tercih ettim ben. Genel yorum ve incelemelere bakarak aldım ve pişman olmadım. Ölü piksel sorunu çıkmadı ama sağ üst köşede hafif ışık sızması var. Ölü pikselden çok sanırım ışık sızması sorunu daha yaygın bu monitörde. Ancak bu soruların olmadığı ips monitör bulmakta çok zor olduğu için çokta uğraşmaya değmez. Önceki va monitörüme göre ghosting yok denecek kadar az. Renkler canlı, yazılım başarılı. Tam fp.

Yeni konular

Geri
Yukarı