AOC 24G2U vs. ViewSonic XG2405

bdnmz001

Centipat

Veya başka önerdiğiniz monitörler var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aoc 24G2U/Bk 24G2U/Bk Monitör, 23.8 inches Ips: Amazon.com.tr bu fiyata kaçmaz. Açıklama yapayım:

24G2U ayakları yer kaplıyor ve biraz kaba duruyor, bu konuda XG2405 önde denebilir. Kendim 24G2U kullanıyorum. Ghosting bulunmuyor. Ayar yapmak isterseniz de parlaklık düşmüyor. Renkleri çok başarılı, ergonomisi yerinde. Alınca ölü piksel testini muhakkak yapın çünkü şu sıralar ben de dahil olmak üzere fazlasıyla vaka gördüm. Bu şans işi ve çözümü olan bir şey, değişim sağlanır ve hallolur. Her monitörde çıkabilir. Daha önceden 24G2U hakkında birkaç yorumumu listelemiştim.

--> Ghosting yok diyebilirim. Bu konuda hassasım. Daha hızlı ve yavaş monitörleri de deneyimledim ama bu monitör gerçekten iyi.

--> Görüntü kalitesi çok iyi.

--> Ergonomi önemli ise ihtiyacınızı karşılar.

--> Işık sızması siyahta yok denemez ancak çok belirgin değil.

--> Muadili denebilecek XG2405'e göre ayakları pek iyi denemez, çok yer kaplıyor. Küçük bir masada mousepad için yer kalmayabilir.

--> Şu an mavi renkte alt piksel sorunu kronikleşmeye doğru ilerliyor. Bende de çıktı değişim istedim bu sefer kırmızıda çıktı. THH aracılığıyla sorunsuz bir değişim istedim.

--> Monitörde ghosting ayarı yaptığınızda parlaklığın düşmemesi güzel. XG2405'de GtG 1ms yapabiliyorsunuz ama parlaklık epey düşüyormuş. O kadar düşürmeye de gerek yok açıkçası şu anki monitörden memnunum hız konusunda FPS oyunlar için de sorun olmuyor. Anlayacağınız çoğu monitör bir yerden kısıp diğerine ağırlık veriyor ancak 24G2U'nun varsayılan hali bile hem hızlı hem de güzel görüntüye sahip.

--> G-Menu başarılı ve tuşlara gerek kalmadan kullanımı kolaylaştırıyor.

--> Kutu içerisinden hem DP hem HDMI çıkıyor. DP kabloyu Viewsonic'ten ayrıca istemeniz gerekiyordu en son ya da kendiniz satın almanız gerekliydi. NVIDIA tabanlı ekran kartları için DP gerekir, G-Sync açabilmeniz için.

İki monitör de üzmez fakat benim tercihim 24G2U olurdu.

Birbirine çok yakın ürünler. Görüntü kalitesi açısından üzmezler ve fark yoktur. İki üründe panda panel yani ölü piksel çıkma riski ikisinde de biraz diğer panellere göre fazla. 24G2U'nun içinden DP kablosu çıkıyor XG2405'in içinden çıkmıyor. XG2405'i 1ms moduna aldığınızda ekran parlaklığınız çok azalıyor. Ayrıca 1ms modunda G-SYNC ve FreeSync kullanamıyorsunuz XG2405'te. Duruş açısından hangisi hoşunuza giderse alabilirsiniz benim XG2405 daha çok hoşuma gitti.

Geri
Yukarı