AOC 27G2U/BK vs. AOC 24G2U

Atakan6152

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 3000 serisi çıkınca ya 2070S alacağım ya da 3060 tarzı bir kart. 2K monitör almak istiyorum fakat bütçem monitör dahil maksimum 10000 olabilir.

IPS paneller çok övülmüş renk konusunda. Ben de 2 tane kendime göre seçtim; biri 24, diğeri 27 inç. İkisi de 1080p. Sizce hangisini almalıyım? Genellikle FPS oyunları oynarım. İlla IPS panel olacak diye bir zorunluluğum da yok.

Sizin görüşleriniz de benim için önemli 10000'e daha iyi monitör kasa ikilisi de önerebilirsiniz teşekkür ederim.

24G2U modelini öneririm çünkü 2k olmadığı için 27 olan pikselleşme yapacaktır. Ayrıca tüm 3000 serisi minimum 2k destekliyor diye hatırlıyorum.

24 inçlik modeli 1 yıldır kullanmaktayım. Hiç sorun yaşamadım, renk kalitesi gayet güzel. Forumda monitörü ilk aldığımda bir inceleme konusu açmıştım ona bakabilirsin :) 27 inçlik monitörle aynılar bu arada boyutlar haricinde hiçbir farkları yok. Boyut konusu senin tercihine kalmış. Ben alırken acaba 24 inç küçük mü olur diye düşünüyordum ancak gayet yeterli.

Hepsi görüş mesafeniz ile ilgili.

Eğer geniş bir masanız var ise ve uzaktan bakıyorsanız 27 inch güzel olabilir.

Ama daha yakın bakıyorsanız, mesela monitör ayakları ile klavyenin arasındaki mesafe kısa ise 27 inch hem boyun ağriları hem de pikselleşme yapacaktır.

Genel olarak 1080p 27 inch önerilmez, önermem ama belki uzaktan bakıyorsunuzdur diye söyleyeyim dedim.

Monitör işi biraz da tercih meselesidir aslında. Yani misal çok övülen bir ürünü siz beğenmeyebilirsiniz. Monitörler arasında da birçok farklılıklar mevcut. Hangisi sizin hoşunuza giderse onu tercih edersiniz. Kendim 24G2U modelini yaklaşık 5 aydır kullanıyorum, memnunum ve tavsiye ederim.

Hepsi görüş mesafeniz ile ilgili.

Eğer geniş bir masanız var ise ve uzaktan bakıyorsanız 27 inch güzel olabilir.

Ama daha yakın bakıyorsanız, mesela monitör ayakları ile klavyenin arasındaki mesafe kısa ise 27 inch hem boyun ağriları hem de pikselleşme yapacaktır.

Genel olarak 1080p 27 inch önerilmez, önermem ama belki uzaktan bakıyorsunuzdur diye söyleyeyim dedim.
Normal bir masam var genellikle internet kafelerde nasıl oturuyorsanız aynen o mesafede oturuyorum hatta şuan elimde eski bir monitör var 18inç 720p 50hz yan yana bağlasam acaba masaya sığar mı diye de düşünüyorum 24 inç daha mantıklı o zaman teşekkür ederim.

@Atakan6152 öyle bir masaya asla 27 inch almayın. Pikselleşmeden demiyorum onu geçtim, 4K olsa da alınmaz.

18,5 inch bir monitör kullanabiliyorsanız ve internet kafelerdeki gibiyse 27 inch kullanırken kafanızı inanılmaz hareket ettirmek zorunda kalacaksınız. Bir köşeden diğer köşeye bakmak için kafanızı indirip kaldıracaksınız.

24G2U da bu civarda *1700-1800 önerdiğim güzel bir modeldir.
Renk kalitesi ve ergonomi olarak öne çıkıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı