AOC C24G1 alınır mı?

Chloe Price

Decapat
Makaleler
1
Yer
Arcadia Bay
Dostum yakın zamanda arkadaşım aldı. İncelemeye gittim renkleri ve kalitesi çok güzel ama renkler çok sönük kaldı nedense. Parlaklığın 250cd/m2 olmasından ötürüdür büyük ihtimalle. Ancak bir türlü ısınamadım. Eğer parlaklığın düşük olması sizin adına bir sorun teşkil etmiyorsa çok iyi monitör.

Dostum yakın zamanda arkadaşım aldı. İncelemeye gittim renkleri ve kalitesi çok güzel ama renkler çok sönük kaldı nedense. Parlaklığın 250cd/m2 olmasından ötürüdür büyük ihtimalle. Ancak bir türlü ısınamadım. Eğer parlaklığın düşük olması sizin adına bir sorun teşkil etmiyorsa çok iyi monitör.

Parlaklık sizce kaç olmalı?

Parlaklık sizce kaç olmalı?

Ya açıkcası ben 400cd/m2 olan bir ASUS marka monitör kullanıyorum. Sabahları parlaklık 100'de 100'de geceleri ise mavi ışık filtresini kullanıyorum. İnanın 250cd/m2 göz sağlığı için daha mantıklı. Ancak ben kullanamazdım. Renklerin canlılığı ön planda ise sizin için tercih edebilirsiniz. Onun dışında ASUS'un VA-IPS monitörlerine de bakın. Hatta şu an kullandığım model TN panele sahip, arkadaşıma gidince dedim ki kesin renkler çok daha canlıdır beni TN'ye soğutur. İnanamayacaksınız arkadaşım bile dedi senin monitör nasıl TN panel olabiliyor diye. Çok şaşırmıştık. Şöyle bir sonuç çıkıyor. TN'nin dandikliliği ucuz monitörler için geçerli.

Eğer renkleri beğenmez iseniz AOC G-Menu'den çeşitli ayarlar yaparak daha güzel hale getirebilirsiniz. Ben kullanıyorum gayet iyi bir monitör alınır.

C24G1 kullanıyorum ancak VA panel bana göre değilmiş bunu anladım. IPS panel olan 24G2U'ya da bakmanızı öneririm. Sanırsam 24G2U şu an en uygun QP bilişimde en azından ölü piksel testi yapıyorlar rica ederseniz. Panel farkına göre karar verin daha canlı renkler istiyorsanız 24G2U'yu kaçırmayın. Oyunda tepkime olarak devasa farklar oluşmayacaktır hatta neredeyse aynı.

C24G1 kullanıyorum ancak VA panel bana göre değilmiş bunu anladım. IPS panel olan 24G2U ya da bakmanızı öneririm. Sanırsam 24G2U şu an en uygun QP bilişimde en azından ölü piksel testi yapıyorlar rica ederseniz. Panel farkına göre karar verin daha canlı renkler istiyorsanız 24G2U'yu kaçırmayın. Oyunda tepkime olarak devasa farklar oluşmayacaktır hatta neredeyse aynı.

Bugün sipariş verdim AOC 24G2U ölü piksel testi yapmadıklarını söylediler fakat AOC ürünlerinde ölü piksel çıktığı takdirde değişim yaptıklarını söylediler alacak arkadaşların haberi olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı