AOC C24G1 alınır mı?

Son düzenleme:
Ben de 24G2U öneririm ama direkt böyle demek olmaz, VA'ların da kendine has özellikleri var.

Yüksek kontrast oranlarına sahip olduklarından siyah renklerde tabiri caizse TN ve IPS'leri eziyorlar.

IPS'lerde statik kontrast genelde 700:1/1300:1 arasında değişmekte iken (Geneli 1000:1), VA'larda 2500:1'den 4000:1'e kadar (Geneli 3000:1) değişebilmekte.

Bu rakamlar, monitörün yan yana gösterebilsiği siyah ile en parlak beyazların arasındaki fark. Statik kontrast.

Dinamik kontrast diye bir pazarlama stratejisi de var, o ayrı mesele.

Birdr kavisli olabiliyorlar. IPS'lerde UltraWide dışında kavise rastlamadım. O da çok hafif idi.

Kısacası kavise hayran ve siyahlara da çok önem veren birisi için "IPS>VA" demek yanlış olacaktır.

Ben de 24G2U öneririm ama direkt böyle demek olmaz, VA'ların da kendine has özellikleri var.

Yüksek kontrast oranlarına sahip olduklarından siyah renklerde tabiri caizse TN ve IPS'leri eziyorlar.

IPS'lerde statik kontrast genelde 700:1/1300:1 arasında değişmekte iken (Geneli 1000:1), VA'larda 2500:1'den 4000:1'e kadar (Geneli 3000:1) değişebilmekte.

Bu rakamlar, monitörün yan yana gösterebildiği siyah ile en parlak beyazların arasındaki fark. Statik kontrast.

Dinamik kontrast diye bir pazarlama stratejisi de var, o ayrı mesele.

Bir de kavisli olabiliyorlar. IPS'lerde UltraWide dışında kavise rastlamadım. O da çok hafif idi.

Kısacası kavise hayran ve siyahlara da çok önem veren birisi için "IPS>VA" demek yanlış olacaktır.
Bilgilendirme için teşekkürler, düzenledim.

Memnun olmayanlar çok. Ben kullanıyorum memnunum. Ama memnuniyeti fazla olmayan bir ürünü önermem doğru olmaz. 24G2U alabilirsiniz. Ben curved istediğim için bunu almıştım.

Geri
Yukarı