AOC C24G1 Işık Sızması ve Ghosting

Arkadaşlar İtopyadan aldığım AOC C24g1 monitörü 5 gündür kullanıyorum. Yanlız monitörde ışık sızması mevcut sizce ışık sızması çok sıkıntı olur mu? Yoksa iade talep etmeli miyim? Fotoda çizdiğim yerlere kadar var telefondan dolayı biraz fazla çıkmış.
Inked78822482_475342576451360_7811955902608572416_n_LI.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende ağustos ayından beri kullanıyorum aynı şekilde ışık sızması var. Sadece ekran siyah iken olan bir şey olduğu için çok takılmıyorum. Ghosting overdrive mode strong iken çok fazla olduğu için mediumda kullanıyorum. Malesef ışık sızması curved monitörlerin kaderinde var. Değişim için gönderseniz bile büyük ihtimalle yenisi de aynı şekilde olur.

Son düzenleme:
Bende ağustos ayından beri kullanıyorum aynı şekilde ışık sızması var. Sadece ekran siyah iken olan bir şey olduğu için çok takılmıyorum. Ghosting overdrive mode strong iken çok fazla olduğu için mediumda kullanıyorum. Malese ışık sızması curved monitörlerin kaderinde var. Değişim için gönderseniz bile büyük ihtimalle yenisi de aynı şekilde olur.
O zaman gözle büyük bir şey görülmeyene kadar karışmamak lazım :)

Arkadaşlar İtopyadan aldığım AOC C24g1 monitörü 5 gündür kullanıyorum. Yanlız monitörde ışık sızması mevcut sizce ışık sızması çok sıkıntı olur mu? Yoksa iade talep etmeli miyim? Fotoda çizdiğim yerlere kadar var telefondan dolayı biraz fazla çıkmış. Eki Görüntüle 471779
Arkadaşım bu tam olarak ışık sızması değil panelin arka aydınlatmasında ki farklılıktan kaynaklanıyor.dikkat edersen LED lere denk gelen yerler daha parlak. Bu fiyat segmentinde ürünlerin %90 ninda vardır . İlerlemez merak etme. Başka sıkıntısı yoksa kullan gitsin.

Arkadaşım bu tam olarak ışık sızması değil panelin arka aydınlatmasında ki farklılıktan kaynaklanıyor.dikkat edersen LED lere denk gelen yerler daha parlak. Bu fiyat segmentinde ürünlerin %90 ninda vardır . İlerlemez merak etme. Başka sıkıntısı yoksa kullan gitsin.
monitör görüntü 144 hz ve renk doygunluğu anlamında gerçekten çok iyi işte bu biraz aklımı kurcaladı oda sıkıntı çıkarmaz gibi

Ölü piksel var mı? Kontrol ettim mi? Ben de 1 tane çıktı. Kırmızı ve turuncu gibi renklerde dibine kadar yaklaşınca belli oluyor. Bu şekilde kullanıyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı