AOC C24G1 Ölü Piksel Sorunu

CemreCan

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, bugün elime yeni aldığım monitörüm ulaştı direkt piksel testi yaptım ve sonucunda 1 adet ölü piksel tespit ettim. Sol üst köşede olduğu için dikkatimi çok çekmeyecektir tek soru işareti benim için bu pikseller yayılır mı? Yoksa böyle mi devam eder eğer böyle devam ederse ürünü değiştirmeyi düşünmüyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20190719_160835.jpg
    IMG_20190719_160835.jpg
    2,1 MB · Görüntüleme: 170
  • IMG_20190719_160842.jpg
    IMG_20190719_160842.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 171
  • IMG_20190719_160847.jpg
    IMG_20190719_160847.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 162
Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir emin olun, parmağınızla falan dokunun. Güleceksiniz ama bana öyle oluyo bakıyom aha nokta sonra elimle dokunuyorum tozmuş. Gitmezse iade et.

Yanılmıyorsam ölü piksel garanti kapsamında tutuluyor artık. Ben dizüstüde değişim talep ettiğimde en az 3 ölü piksel olması gerekiyor demişlerdi, Teknosa'da. Böyle kalır ama kalmasın bence değiştirin imkan varken.

Son düzenleme:
Renk körlüğü testi gibi oldu:) Zannedersem mavi görselde siyah bir nokta var. Ölü piksel dediğin o ise sorun olmaz zannedersem. Ama eğer garanti kapsamına giriyorsa değişime gönderebilirsin.

Ölü piksel virüs değildir yayılmaz : )

Merhaba arkadaşlar, bugün elime yeni aldığım monitörüm ulaştı direkt piksel testi yaptım ve sonucunda 1 adet ölü piksel tespit ettim. Sol üst köşede olduğu için dikkatimi çok çekmeyecektir tek soru işareti benim için bu pikseller yayılır mı? Yoksa böyle mi devam eder eğer böyle devam ederse ürünü değiştirmeyi düşünmüyorum.

Hocam aynı monitörü 3 gün önce almıştım bugün test ettiğimde 2 tane ölü piksel gördüm monitörün ortalarında. Siz ne yaptınız sonuç alabildiniz mi?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı