AOC C24G2U vs. TUF VG24VQE

Bütçe
2000-2200
Ghosting ile aynı şey değil ki. Arkadaşın alacağı monitörün kendisi sorunlu zaten. Şu an neyi tartıştığımızı anlayamadım.
Kısa bir sörf yaptım ve zorunlu olduğu bariz. Evet haklısınız o monitörler ghosting sorunlu fakat tüm VA panellere ghosting veya overdrive(diğer adıyla smearing) damgası çakmak doğru olmaz. Bunu tartışmıyor muyuz?

Hayır. Ben tüm monitörlerde ghosting var diye bir şey demedim. Ama düşük bütçede 2500 TL ve altı olanların %90'ın da var, 144 Hz altın da yok.
Ghosting sorunu olmayan 144Hz üstü düşük msli, max 3000 TL hangi monitör markası var peki? Monitör almayalım mı hocam, kafam ekmek arası oldu :/

Ghosting sorunu olmayan 144Hz üstü düşük msli, max 3000 TL hangi monitör markası var peki? Monitör almayalım mı hocam, kafam ekmek arası oldu :/
Bu güzel bir monitör.

Bu güzel bir monitör.
27 inch monitörde 1080p yeterli değil. Bir arkadaşımda var görüntü 24 inche kıyasla daha kötü duruyor.

Kullanıcıların yorumlarını söylüyorum. Bunun ezberle bir ilgisi yok. Nasıl hissetmesin ki ayrıca?
Şöyle hissetmez:
Mesela ben Samsung Odyssey G3 kullanıyorum, sanırım yeni çıkan bir monitör hemen atlayanlar oldu ghosting var diye, ben hiçbir şekilde hissetmiyorum.

Geri
Yukarı