AOC C24G2U vs. TUF VG24VQE

Bütçe
2000-2200
Gecikme konusunda aynılar hocam. Ama görüntü konusunda IPS önde. Ayrıca düşük bütçedeki VA’ların neredeyse hepsinde ghosting var.
Aoc derim. Asus IPS panel ancak %72 NTSC 350 candela, AOC %89 ARGB ve 250 candela. Odanız gerçekten aşırı derecede aydınlıksa Asus veya başka monitörler. Ancak ben şu ana kadar hiç en yüksek parlaklıkta kullanmadım.
Renk gamutu anlamında AOC çok daha önde.
Teşekkürler ikinize de. AOC bu ikilinin daha iyi olan tarafı oluyor öyleyse.

Kullanıcıların yorumlarını söylüyorum. Bunun ezberle bir ilgisi yok. Nasıl hissetmesin ki ayrıca?
Profesyonel olmadıkça çok zor. Her VA ya da IPS panel monitör bir değil. Orta düzey monitörden, üstst düzey monitöre gectigin zaman elbette fark olacaktır ama bu bütçe için olmaz.

Profesyonel olmadıkça çok zor. Her VA ya da IPS panel monitör bir değil. Orta düzey monitörden, üst düzey monitöre gectigin zaman elbette fark olacaktır ama bu bütçe için olmaz.
Ne alakası var? Ghosting'i tabii ki de farkeder, bunun profesyonel olmasıyla bir ilgisi yok. Daha geçen bana Black Bar hissedilir diyordun, bu da aynı şey işte.

Ne alakası var? Ghosting'i tabii ki de farkeder, bunun profesyonel olmasıyla bir ilgisi yok. Daha geçen bana Black Bar hissedilir diyordun, bu da aynı şey işte.
Black bar'ı yanlış biliyorsunuz sanırım. Bu resim varyasyonlarını da iyi açıklıyor.
@Dreamy Bull yanlış link :D. Baya karmaşa olmuş.
Filmler, videolar ve bazen de dizilerin aspect ratio yani en boy oranı farklı olur. Genellikle filmler 20:9/21:9:23:9 aspect ratio kullandığı için 16:9 monitörler az önce üstünden geçtiğim 20:9 vs. görüntüleri gosterebilmek için üstten ve alttan black bar bırakırlar.

Son düzenleme:
Black bar'ı yanlış biliyorsunuz sanırım. Bu resim varyasyonlarını da iyi açıklıyor.
@Dreamy Bull yanlış link :D. Baya karmaşa olmuş.
Filmler, videolar ve bazen de dizilerin aspect ratio yani en boy oranı farklı olur. Genellikle filmler 20:9/21:9:23:9 aspect ratio kullandığı için 16:9 monitörler az önce üstünden geçtiğim 20:9 vs. görüntüleri gosterebilmek için üstten ve alttan black bar bırakırlar.
Black Bar'ın parlaması yazacaktım hocam, yanlış yazmışım pardon.

Black Bar'ın parlaması yazacaktım hocam, yanlış yazmışım pardon.
Yine de etkisi olmadığını düşünüyorum. Orta düzey IPS ile 12 senelik LCD Casper monitörüm arasında fark yok.

Geri
Yukarı