AOC C27G1 27" vs AOC C24G1 24"

Tonyukuk

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar, geçen gün monitör önerisi için konu açtığımda genel olarak VA paneli ve kalitesi açısından AOC marka olan model önerildi. Şimdiki sorum monitörü 24" mi yoksa 27" mi almalıyım.

Forumda bazı kişilerin 24" üstünde pikseller sayılıyor yorumlarına şahit oldum, bu yorum ne kadar doğrudur ? Bazı güvenilir teknoloji yazarlarının da (Örn: Murat Gamsız ) 27" monitörlerin artık standart hale gelmesi gerektiği yorumlarına şahit oldum.

Günün çoğunda monitörü video ve film izlerken kullanıyorum. Oyun olarak Hearthstone, PUBG, GTA V ve ara sıra CSGO oynuyorum. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nelerdir, paylaşırsanız çok sevinirim.

Monitörün inç büyüdükçe geriye biraz daha uzaklaşman gerekiyor. En basiti televizyonu bir kaç adım kala izlersen pikseller sayılır. Eğer 27'' inç monitör alacaksan monitörden uzak olman gerekiyor. 27'' inç monitörün en büyük avantajlarından biri eğer multiplayer oyun oynuyorsan Battlefield 1-4-5, Pubg gibi büyük ortamlarda oynanan oyunlarda rakip seni 24''inç ekranda görmesi zor olurken sen onun daha büyük bir ekranda gördüğün için düşmanı daha çabuk algılarsın.

Edit: Alacağın monitöre baktım ve curved olduğunu fark ettim. Bazı arkadaşlar curved monitörlerde aim almanın zor olduğunu söylüyor.

Son düzenleme:
Bence 3 inç için o kadar para vermeye gerek yok. 24''in boyutu da görüntüsü de gayet iyi.Tabi zevk sizin tercih sizin.
Evet arada 400 TL gibi bir fark var ancak film ve dizi izlerken tatmin edecekse uzun vadede değeceğini düşünüyorum açıkçası.
Monitörün inç büyüdükçe geriye biraz daha uzaklaşman gerekiyor. En basiti televizyonu bir kaç adım kala izlersen pikseller sayılır. Eğer 27'' inç monitör alacaksan monitörden uzak olman gerekiyor. 27'' inç monitörün en büyük avantajlarından biri eğer multiplayer oyun oynuyorsan Battlefield 1-4-5, Pubg gibi büyük ortamlarda oynanan oyunlarda rakip seni 24''inç ekranda görmesi zor olurken sen onun daha büyük bir ekranda gördüğün için düşmanı daha çabuk algılarsın.

Edit: Alacağın monitöre baktım ve curved olduğunu fark ettim. Bazı arkadaşlar curved monitörlerde aim almanın zor olduğunu söylüyor.
Zaten profesyonel bir oyuncu değilim, zevkine girip iki saat kadar oynuyorum. Asıl endişem film ve dizi izlerken piksellerin rahatsız etmesi. 27" 1080P kullanan bir arkadaş da bulamadım birinci ağızdan yorum almak için. Ayrıca üstte yorum yapan arkadaşın belirttiği gibi kavis oranı düşük olduğu için pek belli olmuyormuş.

Evet arada 400 TL gibi bir fark var ancak film ve dizi izlerken tatmin edecekse uzun vadede değeceğini düşünüyorum açıkçası.

Zaten profesyonel bir oyuncu değilim, zevkine girip iki saat kadar oynuyorum. Asıl endişem film ve dizi izlerken piksellerin rahatsız etmesi. 27" 1080P kullanan bir arkadaş da bulamadım birinci ağızdan yorum almak için. Ayrıca üstte yorum yapan arkadaşın belirttiği gibi kavis oranı düşük olduğu için pek belli olmuyormuş.

24'' de pixeller rahatsız etmiyor ama 27'' dediğiniz gibi uzun vadede daha iyi almışken tam almak var.Ben yerinizde olsam eğer başka ekipman gereksinim filan yoksa film ve dizi izleyen birisi olarak 27'' almanız daha iyi olur.

24'' de pixeller rahatsız etmiyor ama 27'' dediğiniz gibi uzun vadede daha iyi almışken tam almak var.Ben yerinizde olsam eğer başka ekipman gereksinim filan yoksa film ve dizi izleyen birisi olarak 27'' almanız daha iyi olur.
Evet bana da 27" almak mantıklı geliyor ama küçük bir ilde yaşadığım için birinci elden gidip, test edemiyorum. Umarım 27" 1080P kullanan bir arkadaş konuyu görür de aydınlatacak şekilde yorum yapar.

@Shadow Ryzen merhaba, aklımda olan monitörü kullanıyorsunuz sanırım. 27" ekran 1080P de oyun oynarken ya da film seyrederken rahatsız ediyor mu ?

Son düzenleme:
Hocam üzerinden biraz geçmiş ama acaba aldınız mı? Bende aynı modeli almayı düşünüyorum ancak aynı endişeyi taşıyorum. Aldıysanız fikrinizi belirtir misiniz?

Hocam ne yaptınız hangi monitörü aldınız? Ben de çoğunluk film-dizi izliyorum genelde oyun olarak cs go, ac serisi, pubg tarzı oyunlar oynarım. Monitör olarak c27g1 kavisli düşünüyordum. Durumu bildirir misin hocam?

Ekranin inc boyutu bu soylediginizi etkilemez. ekranin cozunurluk ayari oyun icindeki alanin daha genis veya daha dar gorunmesine etki eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı