AOC C27g2u 27" 1ms 165 Hz alınır mı?

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, ürünümde ölü piksel çıktı 3. monitörü alacağım şimdi bu yazmış olduğum monitörü almalı mıyım?
Yoksa VA panel değil de IPS panel denemeye devam mı edeyim ölü piksel çıkmayana kadar?
Ve 2 monitör de IPS panel olduğundan mı acaba hep ölü piksel çıktı VA panellerde çıkma ihtimali daha mı az ve oyun oynuyorum hem de film izliyorum VA panel mi IPS mi?
Son sorum; Curved hiç kullanmadım önerir misiniz?
Ek olarak 300TL ucuz satılıyor şu an geçen İncehesap aldığım ASUS monitör ölü piksel çıkmıştı.
Bunu 300TL ucuza niye satsın ölü pikselleri dayıyorlar gibime geliyor bir yandan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet indirimde ölü pikseller daha sık çıkıyor onu kasıtlı yapıyor olabilirler onları da satmak zorundalar ve ölü piksel kusur sayılmıyor bile, VA panellerde ölü piksel çıkma riski çok çok daha az, Curved tavsiye etmeyiz pek hem fiyat deli gibi uçar hem de hiç IPS Curved görmedim ben daha gerekli bir şey de değil zaten. Tavsiyem IPS olur tabii ki de daha iyi. Kronik sorunlu monitörleri alıyor olabilirsiniz marka veya model değiştirmeyi deneyin veya 1 2 ölü piksel varsa ve köşelerdeyse idare etmeye karar verin yapacak bir şey yok. Ben yeni Acer aldım 1500 TL RG241 yp 165Hz IPS 0 ghosting 0 ölü piksel 0 ışık sızması, elbette sizde de öyle olacak diye bir şey yok ve fiyat da 50 lira mı ne zamlandı hemen ama tavsiye ederim. Acer beni kesmez diyorsanız ViewSonic'de ölü piksel az çıkıyor diye biliyorum LG de çok fena sağlamdır.

Curved işi sana kalmış, ben ips aldım ve 2 kez üst üste ölü pixel çıktı Vatan’da değiştirerek aynı gün sağlamını getirttim şu an iyi ki ips almışım diyorum renkleri çok hoş ama oyun için istiyorsan özellikle pubg, cs go gibi oyunlar için istiyorsan oyun açısından VA daha hızlı tepkime süresine sahip olacaktır.

Şu an 24 inç 165 Hz modeli var elimde kötü bir laptopa bağlı maalesef hakettiğim FPS'yi alamıyorum tam PC toplayacakken sıkıntılar çıktığı için bu külüstüre kaldı ama yine de monitör gayet iyi Curved olması az da olsa akıcılık katıyor ve yaklaşık 1000TL'lik bir indirimle aldım İtopya'dan ölü pixel yok bence monitör gayet güzel.

Curved almazdım yerinizede olsam.
Neden almazdınız?
1 asus 2. atmış olduğunuz monitörü aldım ikisindede İPS paneldi ölü piksel çıktığı için geri gönderdim.
3. bu atmış olduğum monitörü VA panel ve curvedi merak ettiğim için aldım.
Bundada büyük ihtimal ölü piksel var incehesap gaming gecesi böyle bir şey yapmaz çünkü.
Şu an 24 inç 165 Hz modeli var elimde kötü bir laptopa bağlı maalesef hakettiğim FPS'yi alamıyorum tam PC toplayacakken sıkıntılar çıktığı için bu külüstüre kaldı ama yine de monitör gayet iyi Curved olması az da olsa akıcılık katıyor ve yaklaşık 1000TL'lik bir indirimle aldım İtopya'dan ölü pixel yok bence monitör gayet güzel.
İncehesap ölü piksel çıkacak diye korkutuyor beni sağlam indirim yaptı çünkü.
VA panel nerden bakarsan bak aynı görüntüyü veriyor değil mi?
Curved işi sana kalmış, ben ips aldım ve 2 kez üst üste ölü pixel çıktı Vatan’da değiştirerek aynı gün sağlamını getirttim şu an iyi ki ips almışım diyorum renkleri çok hoş ama oyun için istiyorsan özellikle pubg, cs go gibi oyunlar için istiyorsan oyun açısından VA daha hızlı tepkime süresine sahip olacaktır.
Hem oyun hem film hem normal kullanım için kullanacağım.
7/24 oyun oynamıyorum eşit pay genel de.
benim 3. monitör bu iade ede ede sıkıldım artık 2'sinde ölü piksel çıktı İPS oldukları için çıkıyor herhalde dedim bu sefer VA panel aldık hem merak ettim nasıl diye bundada çıkacak kesin veya tam tersi çıkacak diye düşündüğüm için belki ters psikoloji çıkmaz ölü piksel.

Geri
Yukarı