AOC CQ32G1 mi MSI MAG271CQP mi?

Mehmetgs

Hectopat
Merhabalar. 2. el 2700 TL'ye AOC 6 aylık; sadece kutusu yok, fatura falan var. 2800 TL'ye de MSI monitör arasında kaldım.
AOC hosuma gıttı. Vatan'da gormustum ama MSI monitör hakkında bilgim yok.
2 ürün arasında kaldım. Hangisini almalıyım yardım edebilir misiniz? İkisi de yazılımsal G-SYNC destekliyor.

Ekran boyutu 27 inch olduğu için MSI'yın piksel yoğunluğu daha yüksek. Bunun dışında bir fark görünmüyor. 31.5 inch 2K için biraz yüksek ama sen bilirsin.

AOC CQ32G1 (31.5 İnç) - MSI OPTIX MAG271CQP Karşılaştırması - Epey

1.jpg

Peki AOC HDMI girişi 2.0 MSI girişi 1.4.
Yani AOC 2.0 kabloyla HDM de 144 verir MSI Display Port ile mi verir 144 Hz'yi oluyor?

Bu konuda bilgim yok ama hem 1.4 ile hem de 2.0 ile 144Hz verir muhtemelen. Ekran kartın çok eski değilse Display Port girişi vardır üzerinde, bence Display Port kablosunu kullan. Kutunun içinden kablo çıkıyor mu bilmiyorum.

Bir fark gördüm, MSI monitörün arkasında bir kırmız tuş var. Bu monitör ayarı yaparken daha rahat ayar yapmanı sağlar. Bir de USB girişi varmış ama tam nerede göremedim, arkada olabilir belki takarken zorlanırsın arkasındayken ama buraya mesela Wireless bir Gamepad kullanırsan USB'sini ya da harici USB takabilirsin ya da harici bir harddisk alıp takabilirsin kasayla uğraşmadan mesela.

Kasaya geçene kadar imzamdaki laptopta kullanacağım

Sunu sıparıs edıp kullanmak daha mantıklı olacak gıbı duruyor
G-SYNC falan acmak için
BIOS ayarlarında sadece NVIDIA'yı calıstırmak için ayar var mux Switch Intel'i kapatıyor tamamen boyle kullanursam sorun yaşamıycagımı tahmın ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı