AOC E2043FS yırtılıyor

MathRandom

Femtopat
Arkadaşlar elimde yaklaşık 10-12 senelik AOC E2043FS model VGA monitör var. FreeSync özelliği maalesef yok. Ekran kartım RX 5500 XT kaliteli dönüştürücüyle kullanıyorum. FreeSync özelliği monitörde olmadığı için AMD Radeon Software'den geliştirilmiş senkronizasyon ayarını açıyorum. Ayarı açtıktan sonra yırtılma olmuyor ama Valorant oynarken bu sefer de saliselik kasmalar oluyor. Normalde bu monitörü 2. monitör olarak kullanıyordum ana monitörümü 1 ay kullanamayacağım. Geliştirilmiş senkronizasyon ayarını kapattığımda ise saliselik kasmalar olmuyor ama oyunu 60 FPS'e sabitlememe rağmen yırtılmalar oluyor. Sizce ne yapılabilir? Sorunu nasıl çözebilirim?

Merhaba aynı monitörden bende de var ve bende şöyle bir sorun var dizde phase değeri 50 oluyor mu bakar mısınız lütfen benim konuma cevap olarak yazarsanız sevinirim teşekkür ederim.
Aynı zamanda sizdeki vga kablosu güç kablosu ve adaptör hakkında da bilgi verirseniz sevinirim teşekkür ederim.
Son olarak ayarlara girdikten sonra ımage setup kısmında eğer clock, phase, h. Position ve v. Position değerlerinin hepsi 50 olabiliyorsa (şayet bende phase kısmı olmuyor) VGA kablonuzun üzerinde direk kablo kaplamasında mavi ya da beyaz yazılar yazması gerekir markası varsa markasını, markasını bilmiyorsanız üzerindeki yazıları atar mısınız lütfen? Teşekkür ederim sizden haber bekliyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı