)AOC G2590VXQ güç kablosu sorunu

MakeMyDay

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Uluslararası Ticaret
Merhaba,

1)AOC G2590VXQ monitör aldım. Güç kablosunun fişini tabii ki prize, ve diğer ucunu monitörün arkasına taktım.
Ama güç kablosunun kablolarına ufak bir temas ettiğim an ekran kapanıyor. Tekrar güç kablosunun kablolarına masaj yapar gibi çok hafifçe dokunuyorum açılıyor.
Daha sıfır ürün aldım. Bunun sebebi nedir?

2)Ve bugün 3.günü. İlk gün monitör kendi kendine kapandı ve "No singal" yazısı geldi ortaya sonra açıldı. Bu olay 6-8 saniye sürdü. Bu olay monitörümün ilk gününde iki kere oldu. Ama o günden bugüne olmadı hiç hâlâ. Bunun sebebi nedir? İkisi birbirleriyle bağlantılı mı?

Sorun monitörde değil de güç kablosunda ise yine çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kablosunun tamamen oturduğundan emin olun. Kabloyu başka bir cihazda test edin.

Eğer kabloda sıkıntı yoksa yuvada sorun olabilir.

Monitörün arkasını çevirip bakmak istedim ama monitörü döndürürken bile cızırtı sesi geldi ve ekran kapandı sonra bir daha hareket ettirdim açıldı. Açılınca ortada DP yazısı çıktı.

Başka bir kablo ile denediniz mi?

Hayır denemedim. Bir tane monitörün güç kablosu var. Bir tane de Kasa'nın arkasına takılan güç kablosu var. Bir tane daha vardı sanırım güç kablosu şimdi bir bakınacağım. Bilgisayar ve monitör açık iken, güç kablosunu çıkarıp başka bir güç kablosuyla denemek sıkıntı çıkarır mı yoksa gönül rahatlığıyla bilgisayar ve monitör açık iken, monitördeki güç kablosunu çıkarıp diğer güç kablosunu takabilir miyim?

Monitör çalışırken kablosunu çıkarıp takmak sorun çıkarmaz. Yapabilirsiniz.

Teşekkürler, bir deneyeceğim. Haber veririm. Son olarak bir şey söylemek istiyorum. Diyelim ki; güç kablosunda bir sorun yok, üç tane pinden birinin sorunlu olduğunu nasıl anlarız?
Teşekkürler, bir deneyeceğim. Haber veririm. Son olarak bir şey söylemek istiyorum. Diyelim ki; güç kablosunda bir sorun yok, üç tane pinden birinin sorunlu olduğunu nasıl anlarız?

Güç kablosu buldum bir tane çalışıyor ama eski. Uyumluluk gibi şeyler söz konusu olamaz değil mi? Yoksa bu monitöre göre güç kablosu mu olmalı?

Son düzenleme:
Güç kablosu yuvaya oturuyor ve çalışıyorsa sorun yok demektir.

Bir fikrim yok maalesef. Eğer dediğim gibi yuvada sıkıntı varsa servise gönderin, ya da değişim talebinde bulunun.

Şimdi diğer güç kablosunu taktım. Yani bende bulunan, eski güç kablosunu ve sorun kalmadı. Monitörü sağa sola çeviriyorum hiçbir sorun yok.
Monitörün taktığım güç kablosuna dokunup sağa sola oynatıyorum sorun yok :)
Çok teşekkür ederim ilginiz için :)

Yeni konular

Geri
Yukarı