AOC I2369V Monitör Düşük Kalite Sorunu

Ali Altun

Kilopat
Daha fazla  
İstediğimi tam olarak anlatamasam da açıklamaya çalışacağım. Lütfen monitör bilgisi olanlar yardımcı olsunlar. Geçen hafta 2.el AOC I2369V satın aldım. DVI kabloyla bağladım ve bir sıkıntı göremedim. Fakat film izlemeye başlayınca bir sorunla karşılaştım ki benim için çok büyük bir sorun bu. Filmlerin kalitesi çok düşük görünüyor, neden olduğunu bilmiyorum fakat 1080p filmleri sanki 360'mış gibi izliyorum. Bu filmler eskiden de bilgisayarımda vardı ve eski çok kötü monitörümde bile böyle bir hata yoktu, neyden olmuş olabilir? Yardımcı olursanız çok sevineceğim. Ve sorunun 2.el olmasından kaynaklı olma ihtimali %1, onu gözardı etmenizi rica edeceğim.

Denediğim çözümler ise; çözünürlüğü 1920x1080'den düşürüp izlemek ve ekran kartının ayarlarından görüntü performansını yükseltmek. Fakat ikisi de işe yaramadı...

Ekran Kartı: ASUS R7 360
Monitör: AOC I2369V

Bu arada League of Legends oynuyorum. Onda böyle bir sorunla karşılaşmadım, belki de vardır fakat oyunun heyecanıyla dikkatimi çekmemiştir ama yine de ekliyeyim dedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı