AOC marka monitörümde görüntüde bozulmanın sebebi hangi donanımdır?

derincooo

Hectopat
Yer
39.92511154100087, 32.83730280415794
Daha fazla  
Meslek
Mektepli
Monitürumda çizgilenmeler var. DP çıkartıp HDMI ile denedim değişmedi. Ekran kartı driverını güncelledim, sildim yükledim yine düzelmedi. RAM'ları çıkarttım taktım, ekran kartını çıkarttım taktım, soketleri silgi ile sildim fakat değişen bir şey olmadı. Sorun monitörümde mi yoksa ekran kartımda mı? Monitörün markası AOC 144 Hz. Model no isteyen olursa altından bakarım.

Örnek;

Not; sorunun yazılımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü güncelleme yapmadanda bu haldeydi. Ayrıca monitürün kendi menüsünde ve herhangi bir görüntü kablosu takılı değilkende aynı durum söz konusu. O yüzden monitörde sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 26
  • asdasd.jpg
    asdasd.jpg
    98,3 KB · Görüntüleme: 36
Son düzenleme:
Cevabini kendin vermissin aslinda. Sorun monitorde. Aldığın yer ile iletisime gecmeni oneririm.

Sorun şu ki ürünü herhangi bir firmadan satın almadım. Kapalı kutu şeklinde bir uygulama üzerinden satın almıştım. Satan kişide çekilişten kazanmış ve hiç kullanmadan satıyordu... Kutuda belgeleri durmakta ve alalı 1-2 yıl civarı oldu. Siz ne önerirsiniz? (garantisi deavm etmekte)

Sorun şu ki ürünü herhangi bir firmadan satın almadım. Kapalı kutu şeklinde bir uygulama üzerinden satın almıştım. Satan kişide çekilişten kazanmış ve hiç kullanmadan satıyordu... Kutuda belgeleri durmakta ve alalı 1-2 yıl civarı oldu. Siz ne önerirsiniz? (garantisi deavm etmekte)
Garantiye gönderin hocam bence. Sorunun bilgisayar ile alakası yok. Panel sıkıntılı.

@Bnalsveee eisaemyck @Saint Lucia goruntu kablosu takili degilken monitorun kendi menusunde de sorunun yasandigi belirtilmis. Bu durumda sorunun sistem ile alakali oldugunu sanmiyorum.

Goruntu kablosu takili degilken monitorun kendi menusunde de sorunun yasandigi belirtilmis. Bu durumda sorunun sistem ile alakali oldugunu sanmiyorum.

Evet haklısın ama %100 sonuca gitmek için denemeli.
Aksi taktirde şu olay yaşanır.

-Garantiye gidecek ve farklı sistemde monitör görüntüde bozulma yapmazsa evine geri dönecek. Onca zaman vakit kaybı yaşanacak. Servisin yapacağını kendi yapıp en son servise vermeli.
Yoksa bende farkındayım durumun. %99 monitör arızalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı