AOC monitör önerisi 24G2U vs CQ32g1

jehovah

Femtopat
Merhabalar,

AOC modelleri arasında kararsız kaldım.

CQ32G1 ile 24G2U modellerini düşünmekteyim. İkisininde farklı olduğunun farkındayım fakat her ikisininde ayrı özellikleri mevcut.

27G2U-> düşünme sebebim 27 inç olması ve fiyatı

CQ32G1->2K olmasından dolayı düşünüyorum.

Kullandığım bilgisayar MacBook Pro 15" 2018 model.

Aslında bilgisayarı iş için istiyorum fakat tek oynadığım oyun ise League of Legends. Sizce hangisini almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

Son düzenleme:
24G2U-> düşünme sebebim 27 inç olması ve fiyatı
Öncelikle bu monitör 27 değil 24 inç.
İki monitör arasında 1500 TL gibi bir fark var. Eğer LOL oynayacaksanız 2K'ya ihtiyacınız yok.
İş için kullanacağım demişsiniz ama nasıl bir iş için ? Grafik Tasarımı gibi şeylerle uğraşıyorsanız 2K onun için daha iyi ama LOL için gereksiz. Film izleyecek misiniz ?
Biri IPS diğeri VA panel.
Biraz daha ayrıntılı özellik belirtin ve bir bütçe belirtin.

Pardon 27G2U olacaktı.
Kodlama için kullanacağım. LoL için pixel Density'nin yüksek olanı yani 2K monitör önerilmiş. O yüzden 2K monitörlere yöneldim.

Kodlama yapmak için ahım şahım bir şeye gerek yok ama 2K istiyorsanız ben bunu önerebilirim.
31.5 inç bence gereksiz büyük kalıyor.
Ben 24G2U kullanıyorum ve memnunum 27G2U da onun biraz büyük hali ama 1080p monitör için 27 inç'te piksel kaybı yaşadığı söyleniyor.

Bu monitörü inceledim fakat brigthness'ı düşük ve bununla ilgili şikayetlerde mevcut.

24 inç benim için ufak açıkcası. Kullandığınız monitörde çözünürlük sorunu yaşıyor musunuz ? pixellerin fazla göründüğü vs ile ilgili.27 inçte böyle bir sorun var mıdır acaba ?
31.5 inç biraz büyük fakat 2k seçeneği başka modellerde yok.

Ben kendi mönitörümde bir sorun yaşamadım. Sadece köşe taraflarında biraz ışık sızması var ki oda IPS panel olmasından kaynaklanıyor hepsinin ortak sorunu ama kullanım esnasında görmüyorsunuz.
Bir mağazaya gidip inceleme imkanınız varsa iyi olur çünkü boyutları ayırt etmek internetten zor oluyor.

2K monitör kullanan arkadaşlar birazdan tavsiye edecektir ama 2K'yı besleyebilecek bir ekran kartınız var mı ?

Geri
Yukarı