AÖF yaz okulu kayıt yapılmalı mı?

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
4.354
Makaleler
2
Çözümler
5
Merhaba. İyi geceler. Anadolu üniversitesi açık öğretim(AÖF) yaz okulu kayıtları başladı. Benim alttan kalan dersim yok. Üst dönemden 5 ders alabilirim. 4.sınıfım. Yaz okuluna kayıt yaptırıp seneye göreceğim dersleri şimdiden almak gerekli mi? Web tasarımda kendimi geliştirmek için şimdilik ileri CSS bilgilerimi unutmamak için clone web sitesi yapıyorum. Sonra JavaScript öğrenmek ve en kötü freelance iş almak istiyorum. Eylül'den beri derslere çalıştığım için çok yoruldum. Oyun oynamak ve web sitesi yapmak istiyorum ama kararsız kaldım. Yaz okulunda benim seçebileceğim 3 seçenek yöntemi var bunlar;
  1. 4.sınıf derslerinden güz-bahar karışık 5 tanesini alıp yükümü azaltabilirim.
  2. 4.sınıf güz dönemini bitirebilirim.
  3. 4.bahar dönemi göreceğim ders sayısını azaltabilirim (örneğin toplam 7 ders göreceksem yaz okulundan başarılı şekilde geçersem 5 ders seçtiğim için bahar döneminde sadece 2 ders göreceğim.)
Ama oyun oynamak, web sitesi yapmak istiyorum. En az 7 ders güz ve bahar döneminde çalıştım Eylül'den beri çok sıkıldım ve yoruldum ve çok kararsızım bu da dip not.
 

The Theseus

Hectopat
Katılım
18 Temmuz 2020
Mesajlar
6.089
Çözümler
9
Yer
Kilis
Ben aldım çalışmadım sınav günü sabah yarım saat çıkmış sorulara bakıp geçmiştim 5 dersi :) Acayip yükümü hafifletti. Tavsiye ederim almanızı. Karışık alıp hafiflettim ben.
4.sınıf güz dönemini bitirebilirim.
Böyle bir imkanım yoktu ama olsa yapar mıydım emin değilim bazı sınavlar saçma zor oluyor. Bahar döneminden 1 ders bırakırsanız çok gereksiz can sıkabilir. Ha ben son hafta çalışıyordum siz çalışıyorsanız derslere Güz'ü alıp erken bitirebilirsiniz okulu.
 
KS
KS
Yeniçocuk

Yeniçocuk

Hectopat
Katılım
30 Kasım 2018
Mesajlar
4.354
Makaleler
2
Çözümler
5
Ben aldım çalışmadım sınav günü sabah yarım saat çıkmış sorulara bakıp geçmiştim 5 dersi :) acayip yükümü hafifletti. Tavsiye ederim almanızı. Karışık alıp hafiflettim ben.

Böyle bir imkanım yoktu ama olsa yapar mıydım emin değilim bazı sınavlar saçma zor oluyor. Bahar döneminden 1 ders bırakırsanız çok gereksiz can sıkabilir. Ha ben son hafta çalışıyordum siz çalışıyorsanız derslere güz'ü alıp erken bitirebilirsiniz okulu.

Fikir kulağa hoş geliyor ama dediğim gibi eylül ayından beri bahar ve güz olmak üzere 14 ders çalıştım ve inanın çok yoruldum ve kendimi geliştirmek istiyorum ama çok kararsızım. 3.sınıf yeni mezun oldum. 4.sınıfa geçtim hocam.
 
Yukarı