Çözüldü AÖL'den Temmuz'un 3'ünde sınava girip mezun olacağım, bu yıl YKS'ye girip tercih yapabilir miyim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ripkek

Femtopat
AÖL 2.sınavlarını kaçırdım, 3.sınavlar Temmuz'un 3'ündeymiş. Şimdi ben bu yıl YKS'ye girip tercih yapabilir miyim? Temmuz'un 3'ünde girdiğim sınavdan sonra sonucların tercih döneminden önce açıklanıp, mezun olmam yeterli mi? Yoksa bu yıl tercih yapamaz mıyım? Halk eğitime gittim fakat bir şey bilmiyorlardı. 2. sınavlar nisanda diye düşünüyordum hayatımın salaklığı oldu.

Bir şey deyin sırf mezuna kalmamak için açığa geçtim, YKS çalışırken geçmiş 2.sınavlar :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@ripkek yapabilirsiniz. Kayıt yaptırdığınız senenin sonuna kadar lise diplomasını götürebiliyorsunuz. Başlangıçta geçici kaydınız yapılır, diplomayı götürünce de asıl kaydınız yapılır üniversite için. Bu tarz durumlarda AÖL geçici mezuniyet belgesi verir üniversiteye kaydınız için.
Geç kayıt tarihi geçti. Kayıt yapmadıysanız isteseniz de giremezsiniz.
Zaten son sınıfta olduğunuz için potansiyel mezun şeklinde kayıt yapabiliyor olmalıydınız diye düşünüyorum. Kayıt yaptırdıysanız sorun çıkarmayacaktır. Üniversiteye kayıt olurken diploma isteyecekler. O diplomayı verebilmeniz yeterli.

Geç kayıt tarihi geçti. Kayıt yapmadıysanız isteseniz de giremezsiniz.
Zaten son sınıfta olduğunuz için potansiyel mezun şeklinde kayıt yapabiliyor olmalıydınız diye düşünüyorum. Kayıt yaptırdıysanız sorun çıkarmayacaktır. Üniversiteye kayıt olurken diploma isteyecekler. O diplomayı verebilmeniz yeterli.

YKS kaydım var. AÖL 3.sınav kayıtları 17 Mayıs'ta, sınav 3 Temmuz'da. YKS'ye girmek için lise mezunu olmak gerekmiyormuş, tercih döneminden önce liseden mezun olmuş olacağım. Bu yıl tercih yapabilir miyim?

@ripkek yapabilirsiniz. Kayıt yaptırdığınız senenin sonuna kadar lise diplomasını götürebiliyorsunuz. Başlangıçta geçici kaydınız yapılır, diplomayı götürünce de asıl kaydınız yapılır üniversite için. Bu tarz durumlarda AÖL geçici mezuniyet belgesi verir üniversiteye kaydınız için.

Son düzenleme:
Çözüm
@ripkek evet. Hızlıca yazacağım derken yanlış yazmışım, kusura bakmayın. Düzelttim.
merhaba, 3. dönem kayıtlarını yapamadım ve süresi geçti. şimdi en yakın hangi tarihte liseden mezun olabilirim. gelecek yıl 1.dönem sınavlarına girip mezun olabilir miyim? ne yapacağım lütfen yardım edin :(
seneye liseden mezun olup üniversite gidebilir miyim :(

Son düzenleme:

Geri
Yukarı