Aopen Nagas G6 ön panel boyama

Makaleler
34
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Meslek
Active Directory - Security Uzmanı
Profil Kapağı
1522600635
Arkadaşlar eski halini çekmedim ancak başka resimler aracılığı ile göstereceğim.

kasayan%C4%B1tamam%C4%B1.jpg

Bu resmi kasayı alırken, mağazada çekmiştim.

fotoraf0017i.jpg

Öncelikle 2 adet sprey boya aldım. Tanesi 4 liradan 2 tanesi 8 lira.
Yani oldukça tuzsuz, maaliyetsiz olmasının yanında pek bir yetenek gerektirmiyor ve 1 günde halloluyor.

xDAkR4x.jpg

Daha sonra önce panelin parçalarını teker teker ayırıyoruz. Plastik, arada filtre ve daha sonra ızgaralı demir var.

Aradaki toz filtresini iyi boyamalıyız ki sırıtmasın siyah siyah.
Hiç de kolay değil boyaması :D Sprey boya tutarak asla boyayamazsınız. Eliniz ile boyayı yedirmeniz icap ediyor.
Ellerimi çekmeyi unuttum :D 2 kutu cif ile anca çıktı. 2 kutu değil ha inanmayın hemen :D

Belirli bir noktaya 1-2 saniye sıktıktan snra elimiz ile dağıtmalıyız ki güzel gözüksün.

BIIeMvm.jpg

Bazıları yırtık çünkü japon yapıştırıcısı yüzünden. Bu delikleri kesinlikle kapatmalısınız. Bende bir adet daha olduğu için kapattım sonradan.
Kesinlikle delik kalmamalı. Arkada LED fan var ise belirli bir noktada ışık olması hoş olmaz.

NTnbpIP.jpg

Evet arkadaşlar, daha sonra demir, ızgaralı bölüme geldik. Burası en kritik nokta.

Asla ama asla boya yağmuruna tutmayın. Oldukça kuru yani akışkan olmayan bir sprey boya tercih edin. Bir yerin üzerinden 2. defa geçmek için 1 dakika bekleyin. Aksi halde yuvarlak yerlere boya doluyor ve kürdan ile temizlerken boyası kalkıyor, sonradan rütuş yapmak zorunda kalıyorsunuz.

Fazla uzak olmamak şartı ile bir kurşun kalemden daha az uzaklıktan sıkın sağdan sola ve diğerlerine geçin.
En başa dönünce üstten aşağı doğru sıkın ve tekrar başa dönünce eğer gerek duyarsanız işlemi tekrarlayın.
Fazla boya sıkmamaya önem gösterin, sıkacaksanız da fazla sıkmayın ve kurumasını bekleyin.

Burada boyanmış ve altına filtresi geçirilmiş 2 adet kapağı görüyorsunuz. İzler dikkatinizi çekmiştir, bunların üzerinden geçmeyeceğim çünkü çok yakından belli oluyor sadece. Daha kaba hataları düzeltmeniz gerekiyor.

L7hstMY.jpg

Evet arkadaşlar, üzerinde amblem olan kapaklarda ise şunu yapıyoruz.

Bir bant ile üzerini iyice yapıştırın ve jilet ile köşelerini kesin. Sağlam bir ban olsun, hemen kayıp gitmesin.
Elektrik bandı olabilir. Daha sonra boyayın ve kuruyunca çekip çıkartın.

Burada ızgaranın üzerinde amblemi bulunan bir kapak görüyoruz.
Gördüğünüz gibi sadece ızgara var.

nJXFjEb.jpg

Ve aşağıdaki resimler ise arkasında filtresi olan ızgaralar, amblemli ızgaralar diyelim.

Bunda biraz hata var ancak elle kazıyınca gitti.

ivtWDt1.jpg

Bu, o hatanın biraz daha düzelmiş hali :

NFwulty.jpg

mLExmhN.jpg

Ve toplu olarak şu şekil :

IKDECYi.jpg

Artık plastik ile birleştirelim ve kasanın ön paneline takılacak hale gelsinler.

Bu amblemsiz, düz panel :

wuTIDPw.jpg

Bu ise amblemli ve plastiği ile birleştirilmiş, hazır parça :

y3w0F0n.jpg

Aynı şekilde kendi yapmış olduğum bir sembol, amblem, süsleme gibi bir şey.

rZycrYs.jpg

Son olarak ön panelde birleştirelim tüm parçaları.

Sırasıyla :

oAoQUqV.jpg

w0DgwJ3.jpg

8g9CFvv.jpg

Yukarıda yılan logosunu altında ışık gözüküyor, sebebi sağ ve sol tarafta toz filtresinin olmaması. Zaten arkadaki plastik iskelet gözüküyor.
Yarın kırmızı renge boyanmış bir toz filtresi koyacağım ve ızgaralara son bir rütuş yapacağım.

Birkaç fotoğraf daha ekleyeceğim yani.

Ve son fotoğraf :

rxpAJTs.jpg

Ben BilgisayarKurdu, boyamak isteyenlerin aklında bir fikir yarattıysam ne mutlu bana.
Ben yaptım ve kesinlikle tavsiye ediyorum. 8 liraya bundan ala mod mu olur ?

LED fan almayı veya LED şerif döşemeyi bırakın artık :D

Ömer'in yaptığı çıraklık seninki ustalık olmuş. :)
Ömer'in suçu yok boyacı kötü boya satmış delikleri doldurmuş oda sıva gibi olmuş yani. :D

Valla Ömer'in benden aşağı kalır yanı yok :D Ben de Ömer'den özenti yaptım :D
Sağolun varolun :D

Valla sende yap, kurtul :D Batarsa batsın. Bizimki batmadığına göre seninki de batmaz herhalde :D

Knk sende, ızgaraların arkasında toz filtresi var mı ? Bendeki şıklığı onlar sağlıyor bence.

BIIeMvm.jpg

Tam olarak kırmızı değil, elimle boyadım ben. Bunlar da parlıyor biraz. Bunun dışında hangi markadan aldın ?
Ben önüme gelen ilk nalburdan en ucuz olanını aldım, şansıma iyi bir şey çıktı. Nergis diye bir marka .D

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı