Çözüldü Aorus RTX 3070 Ti Pin Bağlantıları

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Almrtylc

Decapat
Aorus RTX 3070 Ti kartı geçen hafta aldım, aklıma takılan soru güç bağlantılarını nasıl yapmalıyım, ben bu şekilde bağladım NVIDIA Config'in gösterdiği gibi ama nedense içime sinmedi bu durum 1 adet 8 pin solo, 1 adet papatya dizilim yaptım. Doğru olan her biri ayrı ayrı mı yoksa? En soldaki girişten başlayıp bir yanına papatya yapsam ve sonda kalan 6 pini de tekli kablodan versem daha mı iyi olur? Ne yapacağımı net anlatan hiçbir bilgi yok. Bilgili dostları konuya bekliyorum, kablolar öylesine takıldı konum olarak düzenleme yapılacaktır ona takılmayın. :)

aorusrtx3070ti.jpg

20211113_132449.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
2 kablo (8pin+6pin aynı dal) biri diğeri endirek bağlantı 8 pin, acaba hepsi ayrı ayrı mı olmalıydı diye düşündüm. Nvidia bunu önermiş aynısını yaptım ama şüpheliyim her türlü takan yakan ne ararsanız var..
Hiç sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Eğer marka o kablo düzenini koymuşsa beslemede sorun olmayacağı için yapmıştır mutlaka.

Şimdide B550 Aorus Pro XMP'de sorun çıkarıyor. Sürekli mavi ekran veriyor. BIOS güncel sürümde bir kere denedim olmuştu ama şu an olmuyor RAM konumları 2 - 4, XMP profil açtığım mavi ekran yiyorum bu çıktı şimdi de. Corsair 3200 CL16 2x8GB RAM'ler.
Bunun için yeni açın. Orada bakarız. Sistemi de detaylı olarak yazmayı unutmayın.

Geri
Yukarı