Apacer Panther 8 GB 3000MHz ile Patriot Viper Steel Series 8 GB 3000MHz uyumlu mu?

die for you

Picopat
Yer
Holyvuud
Daha fazla  
Şu anda bu RAM'i kullanıyorum.

Dün de Amazon'dan şu RAM'i aldım.
Patriot Viper SteelSeries DDR4 8 GB 3000MHz performance Memory module - PVS48G300C6 Patriot Viper Steel Series DDR4 8GB 3000MHz Performance Memory Module - PVS48G300C6 : Amazon.com.tr: Bilgisayar

Farklı markalar, özellikleri neredeyse aynı. Birlikte çalışırlarlarken bir sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Amazon'dan aldığım.

Hocam ben PC'yi ince hesaptan topladım ve toplarken anakartı yükseltmeyi unuttum ve bana bu anakartı gönderdiler.

Aslında anakartılar hakkında pek bir bilgim de yoktur siz anlıyorsanız linkini attığım anakart için beni bilgilendirir misiniz lütfen (RAM'leri unutmayın :))

(Mesajlar birleşmiş buradan sonrası ayrı bir mesaj)

Amazon'dan aldığım RAM fiyatına kendi rammimin aynısı N11'de buldum sizce Amazon siparişini iptal edip N11'den kendi rammimin aynısınımı alsam ne tavsiye edersiniz @armas @Shadow Ryzen.

Son düzenleme:
Aynısını alsam bir sorun olmadan uyumlu bir şekilde çalışırlar diyorsun yani.

Kesin sıkıntı çıkar diye bir şey de yok biraz şans işi. Ben daha önce 4 bilgisayara farklı marka RAM'ler taktım. Hepsi sıkıntısız Dual channel çalışmıştı. İş garanti olsun diyorsanız iptal edip aynısını alın. Diğer türlüde çalışıyorsa kullanabilirsiniz. Sıkıntı olursa da zaten Amazon'dan almışsınız. İade ederken sıkıntı çıkarmazlar.

Bence önceden bir şansınızı deneyin derim. Amazon'dan almışsınız zaten sorun olmaz diye düşünüyorum iade kısmında.

Köyde yaşadığım için iade edip, kargocuları yormak istemem.
Kesin sıkıntı çıkar diye bir şey de yok biraz şans işi. Ben daha önce 4 bilgisayara farklı marka RAM'ler taktım. Hepsi sıkıntısız Dual channel çalışmıştı. İş garanti olsun diyorsanız iptal edip aynısını alın. Diğer türlüde çalışıyorsa kullanabilirsiniz. Sıkıntı olursa da zaten Amazon'dan almışsınız. İade ederken sıkıntı çıkarmazlar.

Bence sorun olmaz tek korktuğum performans kaybı yaşamak.

(Yeni Mesaj)
Az önce 2 tane konuya baktım herkes yeni sipariş ettiğim Patriot Viper RAM'in AMD işlemciler ile uyumsuzluk sorunu var demiş.

Bu RAM AMD işlemciler ile uyumsuzmu?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı