Apacer panther AS340 240 GB SSD incelemesi

Selamlar. @f3turan hocamın isteği ve internette bu SSD ile ilgili çok bir bilgi bulunmaması üzerine bir inceleme yapmaya karar verdim. Öncelikle bu fikir önceden aklımda olmadığı için göreceğiniz fotoğrafları ben çekmedim. Hepsi temsilidir.
Apacer markası, genellikle RAM, flash bellek ve SSD üretiyor. Merkezi Tayvan'da bulunuyor. Ayrıca Hindistan, Çin, Amerika, Japonya ve bazı Avrupa ülkelerinde de ofisleri bulunuyor. Ülkemizde adı sanı pek bilinmemesine, dolayısıyla pek tercih edilmemesine rağmen yurtdışındaki kullanıcıların bu markayı sıklıkla tercih ettiğini, popüler olduğunu söyleyebiliriz.

Apacer.jpg

Apacer panther AS340 240 GB SATA 3 SSD, resimde görmüş olduğunuz gibi sert plastik bir kutunun içerisinde geliyor. Arkasında kullanım kılavuzu, SSD'nin özellikleri ve garanti belgesi çıkıyor. Tasarımının ise bir panter gibi olması güzel gözükmesini sağlıyor. Fakat kasanın içine taktığımızda logosu ters gözüküyor. Ama benim için önemli değil.

Kutu ve içeriği.jpg

Gelelim okuma yazma değerlerine. SSD, 550-520MB/s okuma yazma değerine ulaşabileceğimizi iddia ediyor. Dün yapmış olduğum test sonucunda çıkan okuma yazma değerleri ise resimde gördüğünüz gibi.

Okuma yazma değerleri.png

SSD'nin sıcaklığı 48 derece, sağlığında ise herhangi bir sıkıntı yok(bilgisayarı normal bir şekilde kullandım).

Sıcaklığı ve sağlığı.png

Yaklaşık 2 haftadan beri kullanıyorum. Herhangi bir problemini şu anlık görmedim. Almayı düşünen arkadaşlara yardımcı olmak istedim. Umarım beğenirsiniz.

Görünüşü.jpg

Ben de eski sistemime SSD arıyordum 120GB'lik modelini alacağım anakart eski olduğu için yarı yarıya hız alacağım ama yine de HDD'ye göre daha hızlı olacaktır diye düşünüyorum.

Beni kırmayıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Artık en azından bu SSD hakkında konu açan arkadaşların konusuna atılabilecek bir yazı oldu. :)

Memnun kalmadığınız herhangi bir yanı var mı? Bu arada kasanız nedir hocam?

Beni kırmayıp yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Artık en azından bu SSD hakkında konu açan arkadaşların konusuna atılabilecek bir yazı oldu. :)

Memnun kalmadığınız herhangi bir yanı var mı? Bu arada kasanız nedir hocam?

Hocam ben SSD'nin okuma-yazma değerlerinden, bilgisayarımı gözle görülür bir biçimde hızlandırmasından, herhangi bir sıcaklık veya farklı bir kronik sorun ile karşılaşmadığım için memnun kaldım. Yani şu anlık keşke bunu alacağıma şunu alsaydım falan demedim. Gayet memnunum. Kasam Dark Diamond Pro Mesh. RX 570 ekran kartına sahip olduğum için kasanın görünüşünü bir kenara bırakıp, olabildiğince iyi hava alan bir kasa almak istedim. Yük altında 73-74 dereceyi hiç geçmedi. Eğer müsait olursam onun da incelemesini yapmayı planlıyorum :)

Hocam ben SSD'nin okuma-yazma değerlerinden, bilgisayarımı gözle görülür bir biçimde hızlandırmasından, herhangi bir sıcaklık veya farklı bir kronik sorun ile karşılaşmadığım için memnun kaldım. Yani şu anlık keşke bunu alacağıma şunu alsaydım falan demedim. Gayet memnunum. Kasam Dark Diamond Pro Mesh. RX 570 ekran kartına sahip olduğum için kasanın görünüşünü bir kenara bırakıp, olabildiğince iyi hava alan bir kasa almak istedim. Yük altında 73-74 dereceyi hiç geçmedi. Eğer müsait olursam onun da incelemesini yapmayı planlıyorum :)
Hocam yükte 73-74 iyi mi? Pek bilmiyorum çünkü.

Hocam yükte 73-74 iyi mi? Pek bilmiyorum çünkü.
Hocam kullandığım ekran kartım aşırı ısınıyordu. 85-86 derecelere kadar çıktığını görmüştüm diğer kasamda. Çok ısındığı için hava akışı iyi bir kasa almak istedim. 60-70 derece arası soğuk, 70-80 arası normal, 80 üstü sıcak, tehlikeli olarak biliyorum. Ve genellikle sıcaklıklar 65-70 arası dolanıyor.
Pardon ben SSD'nin sıcaklığı anlamışım. Özür diliyorum. :D
Bende bu SSD sıcaklıkları hakkında çok bir şey bilmiyorum ama araştırdığıma göre SSD sıcaklığının 48 derece olması pek bir sorun teşkil etmiyormuş hocam.

Geri
Yukarı