Apandisit belirtileri nelerdir? Sağ kasık nerede?

Küçükken apandisit ameliyatı olmuştum bi gece sancı ile uyandım zıplayamıyordum. Kendime göre sağ taraftaydı sende sol tarafta olacağını sanmıyorum yani apandisit değildir.

Arkadaşlar merhaba benim karnımda bir ağrı var. Kendime göre sol tarafta dışardan bakıldığında sağ tarafta apandisit midir?
Apandisit sağ kolunun olduğu taraftadır öyle tarif edeyim. Kalın bağırsağın bitiminde bulunur. Kasığının hemen üzerindedir. Eğer eğilip doğrulurken ya da ayağa kalktığında zıplamada sıkıntı yaşıyor isen şüphelenebilirsin ancak normal şekilde bir ağrı var ise büyük ihtimal ile gaz birikmesinden dolayıdır.

Sana göre sağ taraftadır. Ben de ortaokulda ameliyat olmuştum belirtileri karın da şiddetli bir sancı oluyor.

Şüphelenmene gerek yok Apandisit sana göre sağ tarafta olur. Yıllar önce annemin kafamı kurcalamasıyla her karın ağrısını apandisite yoruyordum :) Geçmiş olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı