Apartman için köpek türü ve cinsiyeti

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Arkadaşlar selam, artık kedim çok sıkıntı ettiği için onu sahiplendirme kararı aldık. Evde yalnız hissettiğimiz için köpek istiyoruz, hangi türü önerirsiniz? Golden türünü düşünüyoruz. Teşekkürler.

Evde toy poodle, malteese, maltipoo türü köpekler çok kolay bakılır. Arada sırada gezdirmek de lazım tabii ki.
Evde toy poodle, malteese, maltipoo türü köpekler çok kolay bakılır. Arada sırada gezdirmek de lazım tabii ki.
Erkek olması daha iyi. Dişi olmasın, eğer alacaksanız.

Erkek olması daha iyi. Dişi olmasın, eğer alacaksanız.
Ben öyle köpek istemiyorum, yani küçük olanlardan. Erkekler kısırlaştırılmazsa dışarıda etrafa işeyebiliyormuş. O yüzden dişi istiyorum, hem de daha koruyucu dişiler.

Golden, Chow Chow, Fransız - İngiliz Bulldog, Beagle, Labrador
Yalnız daha önce hiç köpek beslediniz mi? Kediden sonra köpek alacağınızı söylüyorsunuz ama köpek evdeyken herhangi bir yere gittiğinizde eve geldiğinizde bir sürprizle karşılaşmaya hazırsınız değil mi? Örneğin evin anasının ağlaması gibi... :D Golden'da bunu bizzat yaşamıştım. Evdeki tüm yastıklar paramparça olmuştu. Köpek utangaç utangaç bakınca kızamamıştım. :D Vaktiniz olmalı, gezdirmelisiniz, eğitim vermelisiniz. Zahmetli iş yani almadan önce iyi araştırma yapın.

Golden, Chow Chow, Fransız - İngiliz Bulldog, Beagle, Labrador
Yalnız daha önce hiç köpek beslediniz mi? Kediden sonra köpek alacağınızı söylüyorsunuz ama köpek evdeyken herhangi bir yere gittiğinizde eve geldiğinizde bir sürprizle karşılaşmaya hazırsınız değil mi? Örneğin evin anasının ağlaması gibi... :D Golden'da bunu bizzat yaşamıştım. Evdeki tüm yastıklar paramparça olmuştu. Köpek utangaç utangaç bakınca kızamamıştım. :D Vaktiniz olmalı, gezdirmelisiniz, eğitim vermelisiniz. Zahmetli iş yani almadan önce iyi araştırma yapın.
Daha önce hiç beslemedim, o konuda bir sıkıntı yok, onun dışında gezdiririm sorun değil. Golden alsam iyi olur mu?
Hocam, köpeklerde adet dönemi var, çok zor olur. Erkek her zaman köpeklerde daha iyidir.
Adet dönemleri olması çok sıkıntı değilmiş araştırdım. Ayrıca evimde yastığa dayayan bir erkek istemiyorum. :D

Daha önce hiç beslemedim, o konuda bir sıkıntı yok, onun dışında gezdiririm sorun değil. Golden alsam iyi olur mu?
Olur, güzel de olur. Yalnız baştan uyarayım tüy ve bir türlü doymama sorunları var. :D Bir de evde uzun süre yalnız kaldığında havlamalarıyla komşularınızı rahatsız edebilir. Bunların haricinde bir sorunu yok. Ama siz işten eve geldiğinizde sizi büyük bir heyecanla kapıda karşılaması tüm sorunları unutturur. :D
Uyarı: alıp iki ay sonra sokağa atacaksanız hiç bulaşmayın derim.

Geri
Yukarı