Apartman otoparkına farklı araçların park etmesi

SoapMactavish

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Binamıza ait açık otoparkımız mevcut. Bahsettiğim otopark binamız sınırları içerisinde olup zemini renkli taşlarla çevrilidir. Yani apartmana ait bir bölge olduğu son derece bellidir. Buna rağmen etraftaki kıraathane, düğün salonu vs için gelen araçlar bizim araçlarımız dışarıda olduğu zaman bizim alanımıza park ediyor. Kanunlarda bunun bir karşılığı var mıdır? Veya otoparkımızda bizim araçlarımız park edilmiş halde iken arkalarına bizim araçlarımızın çıkışını engelleyecek şekilde park ettikleri zamanlarda oluyor. Sahibini arıyoruz yarım saat. Araç ile hastalık vs. bir durum olduğunda çıkmamız gerek, sahibini ara ki bulasın. Bu tarz durumlarda hukuki olarak bir yaptırıp uygulanıyor mu? Ceza vs. veyahut bizim yapabileceğimiz bir şey var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
- Kanunen bir karşılığı olduğunu zannetmiyorum. Olsa dahi çok az miktarda para cezasına çarptırılırlar.
- Yabancıların park etmemesini sağlamak içinde levha vb. asabilirsiniz fakat yine park edeceklerdir.
- Araçların çıkamayacağı şekilde park edilmişse de polisi arayabilirsiniz, çekici ile araçları çekebiliyorlar.

- Kanunen bir karşılığı olduğunu zannetmiyorum. Olsa dahi çok az miktarda para cezasına çarptırılırlar.
- Yabancıların park etmemesini sağlamak içinde levha vb. asabilirsiniz fakat yine park edeceklerdir.
- Araçların çıkamayacağı şekilde park edilmişse de polisi arayabilirsiniz, çekici ile araçları çekebiliyorlar.
Çok sinir bozucu bir durum hocam. Adam karşıdaki markete gelmiş bizim araçların önüne park edip gitmiş. Çıkmam gerekiyordu ve yarım saat adamın keyfini bekledim. Geldiğinde yaptığının yanlış olduğunu ikaz ediyorum. Birde haklıymış gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.

Çok sinir bozucu bir durum hocam. Adam karşıdaki markete gelmiş bizim araçların önüne park edip gitmiş. Çıkmam gerekiyordu ve yarım saat adamın keyfini bekledim. Geldiğinde yaptığının yanlış olduğunu ikaz ediyorum. Birde haklıymış gibi üste çıkmaya çalışıyorlar.
Bu tarz kişiler ile pek fazla tartışmaya girmemek gerekiyor. Sonuç olarak kendilerini hep haklı çıkartmaya çalışacaklar. Bazıları daha da ileri gidip kavga bile çıkartabiliyor.

Geri
Yukarı