Apartman Telefon Kutusundaki Kablo Çıktı

Biosattva

Kilopat
Binamda tesisat olmadığı için bana iki kablo ayrılmıştı, bir tanesinin takılı olmadığını fark ettim ve düzeltmeye çalışırken komşununki de çıktı, nasıl takacağıma dair fikrim yok herhangi bir yuva göremedim, yardımınızı bekliyorum.

CAM00230.jpg

Merhaba öncelikle irtibatlama aleti denilen krone diye bir alet var onunla çakman lazım.Benimde birşey sormam lazım bu ankastre den türk telekom yetkilileri kablo çaktı 2 tane ucu açık halde biz de ordan çıkan kabloyu eve çekmek için kablo aldık uç uça bantladık bunun için bir aparat var mı acaba yada sorun yaratır mı

Merhaba öncelikle irtibatlama aleti denilen krone diye bir alet var onunla çakman lazım.Benimde birşey sormam lazım bu ankastre den türk telekom yetkilileri kablo çaktı 2 tane ucu açık halde biz de ordan çıkan kabloyu eve çekmek için kablo aldık uç uça bantladık bunun için bir aparat var mı acaba yada sorun yaratır mı

Evet zamanla sorun olur yak denilen aparatla bağlarsan veri kaybın olmaz

Dosya Ekleri

• yak.jpg
    yak.jpg
    18,8 KB · Görüntüleme: 289
O kabloları oraya takmak için bir alet vardı elektirikçi de çalışırken görmüştüm adını hatırlamıyorum ama aslında elektirikçi birini getirseniz o halleder orayı.

Yukarıda arkadaş yazmış Crone Bıçağı, (Aynı işi ince bir metalle de yapabilirsiniz. Metal kabloyu içeri itecek ancak kalın olursa krone üzerindeki bacaklara zarar verir.)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı